Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Lekkoatletyczny Orlik w Słodkowie i pierwsze boisko w Chlebowie już niebawem. Umowa z wykonawcą podpisana

Gmina Turek

Młodzi sportowcy ze Słodkowa już mogą pochwalić się tytułami mistrzów Wielkopolski. W osiąganiu kolejnych sukcesów z pewnością pomogą im treningi na nowej bieżni, która przy tamtejszej szkole powstanie za kilka miesięcy. We wtorek, 18 kwietnia podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Ta sama firma wybuduje także pierwsze boisko wielofunkcyjne w Chlebowie.

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym powstanie tzw. orlik lekkoatletyczny - profesjonalna bieżnia i miejsce do skoku w dal. W Chlebowie natomiast wybudowane zostanie pierwsze w tej miejscowości boisko wielofunkcyjne wraz z całą infrastrukturą i niezbędnym wyposażeniem.

-Pamiętam jak oddawaliśmy kompleks boisk Orlik, a później salę sportową i pojawił się pomysł, aby uzupełnić to o orlik lekkoatletyczny. W tamtym roku złożyłem wniosek do funduszu rządowego Polski Ład na te inwestycje, otrzymaliśmy środki i pojawiła się możliwość realizacji zarówno tego zadania jak i boiska dla Szkoły Podstawowej w Chlebowie. To była jedyna szkoła w gminie, która nie miała takiego obiektu - podkreślał wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

Radości nie kryły również dyrektorki obu szkół, zgodnie podkreślając, że inwestycje otworzą młodzieży drogę do kolejnych sukcesów. Osiągnięć nie brakuje. Szkoła w Słodkowie jest jedną z czołowych szkół w powiecie jeśli chodzi o lekkoatletyczne zmagania. Placówkę reprezentują dwie sztafety. Chłopcy są aktualnymi wicemistrzami Wielkopolski, a dziewczęta sięgnęły po złoto na szczeblu wojewódzkim.

Realizacją obu zadań zajmie się firma ACE Invest z Olkusza. Łączna wartość obu zadań to blisko dwa miliony złotych, przy czym środki z Polskiego Ładu to 1,7 mln zł. Orlik lekkoatletyczny w Słodkowie kosztować będzie ponad 1,1 mln zł, natomiast umowa na budowę boiska w Chlebowie opiewa na ponad 831 tys. zł. Na realizację inwestycji wykonawca ma pięć miesięcy.
 

 

Damian Brzóska prezesem TIG na kolejną kadencję
„Przedszkolaczek” – setne wydanie gazetki w Przeds...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.