Leszek Miller „dwójką” w Wielkopolsce. Marian Marczewski w sztabie wyborczym

Marian Mirosław Marczewski

Podczas sobotniego posiedzenia Rady Wojewódzkiej SLD zapadła decyzja o zatwierdzeniu Leszka Millera jako kandydata lewicy. O szczegółach przygotowań do eurowyborów mówił podczas konferencji prasowej Marian Mirosław Marczewski.

Szef powiatowych struktur SLD wspominał o roli, jaką SLD odegrało w takich wydarzeniach, jak wstąpienie Polski do NATO, przyjęcie Konstytucji RP oraz oczywiście wstąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej.

- Chcę państwu powiedzieć, że nasze wstąpienie do UE spowodowało niewyobrażalne przeobrażenia w Polsce i dzisiaj ekonomiści, absolutnie wiarygodni, wyliczyli, że 110 mld euro polska zyskała na czysto na wstąpieniu do UE. Jak zmieniła się Polska to przecież wszyscy widzimy i tylko ktoś małostkowy i złośliwy może powiedzieć, że nic wyjątkowego się w Polsce nie działo - mówił Marian Marczewski, dodając, że to pisowska propaganda działa obecnie na rzecz wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

- Obserwujemy w wyniku tych działań zmniejszające się poparcie społeczne dla naszej obecności w Unii. Prezydent opowiada brednie o wyimaginowanej wspólnocie, porównuje Unię do zaborców, a premier nie bez powodu występuje na wielu karykaturach z długim nosem Pinokia bo przecież kłamie od rana do wieczora - wyjaśniał.

Celem spotkania było zaprezentowanie kandydata, który będzie reprezentował SLD na wielkopolskiej liście w wyborach do Parlamentu Europejskiej. Z numerem drugim w naszym województwie wystartuje Leszek Miller. W sobotę powołano także skład sztabu wyborczego. Na jego czele stoi Krystyna Łybacka, a w składzie znalazł się również Marian Mirosław Marczewski. Wielkopolską listę otworzy Ewa Kopacz, dwójka to Leszek Miller, na trzecim miejscu znalazł się Andrzej Grzyb z PSL, na czwartym Miłosława Stępień (Zieloni), na piątym europoseł PO Adam Szejnfeld, a na szóstym leszczyńska radna PO - Barbara Mroczkowska. Z siódmego miejsca wystartuje były ambasador RP w Kanadzie i rzecznik MSZ Marcin Bosacki, a z ósmego - Karolina Fabiś-Szulc (PO). Propozycję startu z dziewiątej pozycji otrzymał adwokat Michał Wawrykiewicz, a ostatnie miejsce zająć ma Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna) z Gniezna.

Malanów: Najlepsi w Konkursie Plastycznym „Zapobie...
Malanów: Uczestnicy konkursu „Młodzież Zapobiega P...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.