Live: W Senacie o wypadku na ul. Kaliskiej w Turku z 2011 r.

Senat

Wraz z złożeniem przez obrońców Krystiania Ś. w październiku ubiegłego roku wniosku o wznowienie postępowania, sprawa śmiertelnego wypadku na ul. Kaliskiej w Turku, do którego doszło w 2011 roku nabrała rozgłosu. W miniony piątek zajmował się nią Sąd Apelacyjny w Poznaniu, dziś trafiła pod obrady jednego z senackich zespołów.

Krystian Ś. za śmierć pieszego na pasach, do której doszło 11 marca 2011 r. został prawomocnym wyrokiem skazany na cztery lata więzienia. Sprawie tej od początku towarzyszyło wiele kontrowersji w związku z rozbieżnościami wniosków z opinii różnych biegłych. Po reportażach Magazynu Ekspresu Reporterów sprawą Ś. zajął się Sąd Apelacyjny w Poznaniu. Zbada czy pojawiły okoliczności uzasadniające wznowienie postępowania.

Pierwsze posiedzenie w tej sprawie odbyło się w piątek, 11 czerwca, o czym pisaliśmy TUTAJ
To jednak nie koniec emocji związanych ze sprawą wypadku sprzed dziesięciu laty. Jego wątek pojawił się w trakcie posiedzenia Senackiego Zespołu do sprawa Zrównoważonego Rozwoju, które odbyło się w poniedziałek, 14 czerwca, w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Jego obrady związane były z analizą nieprawidłowości w sądownictwie i w prokuraturze w sprawach wypadków drogowych.

Transmisję na żywo z posiedzenia mogą Państwo obejrzeć TUTAJ


Tuliszków: Rajd rowerowy "Kilka sołectw- jedna gmi...
Mamy sytuację kryzysową, ale... czyli o szpitalu n...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.