Lokalna firma wspiera mieszkańców w walce z wirusem

maseczka ochronna

Turkowska firma YEGO DESIGN Sp. z o.o. postanowiła wesprzeć lokalną społeczność szyjąc maseczki ochronne dla osób najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem.

Firma mieści się w Turku i od lat zajmuje się szyciem tekstyliów, produktów do dekoracji mieszkań, domów i ogrodów. Korzystając z posiadanych zasobów i materiałów właściciele firmy postanowili wspomóc samorząd miasta Turku w walce z koronawirusem. Maseczki uszyte w firmie YEGO DESIGN zostaną przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku, stamtąd trafią do osób starszych.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) najbardziej narażeni na działanie wirusa są przede wszystkim seniorzy, u których występują choroby współtowarzyszące. Należą do nich: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, astma. Poza tym osoby po przebytym udarze lub zawale również znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Z tego względu to właśnie seniorzy powinni monitorować swój stan zdrowia, często dezynfekować ręce i unikać wychodzenia z domu.

Samorząd Miasta Turek podejmuje działania, by zminimalizować ryzyko zakażenia w mieście. Współfinansuje zakup sprzętu medycznego, zamyka place zabaw i siłownie plenerowe, a sprawy urzędowe można załatwiać przez telefon lub drogą elektroniczną. Każda inicjatywa, która przyczyni się zmniejszenia ryzyka zachorowania jest ważna, dlatego władze samorządowe dziękują firmie YEGO DESIGN Sp. z o.o. za cenny gest, którym wspiera mieszkańców naszego miasta.

źródło:miastoturek.pl

Komunikat dyrektora SP ZOZ w Turku
Zakaz wychodzenia z domu. Można pójść tylko do pra...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 02 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.