Lokalnie, charytatywnie, proekologicznie, czyli "Polska 2050" o planach na przyszłość

Polska 2050

O swojej działalności oraz planach opowiedzieli członkowie Polski 2050 podczas spotkania z mieszkańcami, które odbyło się w niedzielę 8 sierpnia na targowisku „Folusz” w Cisewie. Chętni mogli pozyskać informacje dotyczące działalności ruchu społecznego oraz otrzymać promocyjne gadżety.

Na spotkanie z przyczyn osobistych nie dotarła posłanka Paulina Hening – Kloska, jednak prężnie działający w Turku przedstawiciele ugrupowania przekazali niezbędne informacje dotyczące działalności.

Przypominamy, że ruch społeczny zainicjowany został przez Szymona Hołownię. Skupia on ludzi, którzy chcą zmienić Polskę działając lokalnie, charytatywnie i proekologicznie.

Od momentu działalności członkowie podpisali 31 kontraktów obywatelskich dotyczących konkretnych spraw lokalnych, zrealizowali różnorodne działania ekologiczne oraz aukcję edukacyjne i informacyjne. Polska 2050 prowadzi w wielu miastach Polski stałą pomoc dla osób w kryzysie bezdomności.

Ruch spiera finansowo inicjatywy tworzone przez wolontariuszy i członków Stowarzyszenia, których odbiorcami mogą być wszyscy mieszkańcy Polski. Do tej pory w ramach działań przyznane zostały 75 minigranty dotyczące seniorów, mieszkańców DPS-ów, osób wykluczonych i w kryzysie bezdomności.

Polska 2050 wspiera rodziny zastępcze poprzez zdalne korepetycje dla dzieci a także akcje pomocowe i informacyjne dotyczące sytuacji prawnej i materialnej tych rodzin.

 

Pielgrzymi z Turku już w drodze na Jasną Górę
Niebezpieczne zderzenie na skrzyżowaniu. Poszkodow...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Janusz w poniedziałek, 09 sierpnia 2021 15:15

Szymon Hołownia TAK. Pan B. Od Koriwna NIE.

Szymon Hołownia TAK. Pan B. Od Koriwna NIE.
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.