Magdalena Guziak z tytułem „Wolontariusz roku 2021”

Wolontariusz Roku

Dobre serce, wiele sił, energii i pomysłów - to cechy wolontariusza roku. Tytuł ten przyznawany jest w Turku tym, którzy niosą innym bezinteresowną pomoc. W tym roku powędrował on do Magdaleny Guziak.

Wręczenie tytułu „Wolontariusza roku 2021” połączono z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariatu i uroczyste spotkanie zorganizowano w niedzielę, 5 grudnia.

Celem corocznie odbywającego się konkursu jest uhonorowanie działalności dobroczynnej i społecznej osób, które bez względu na wiek, wykształcenie, stan zdrowia, pracują bez wynagrodzenia na rzecz mieszkańców miasta Turku, wzmocnienie rangi wolontariusza w życiu środowisk lokalnych, stworzenie możliwości prezentacji działań wolontariuszy oraz pobudzenie aktywności mieszkańców Turku w kształtowanie życia społeczeństwa lokalnego.

Kandydatów do tegorocznej edycji mogły zgłaszać osoby indywidualne, instytucje publiczne, stowarzyszenia i fundacje, które doświadczyły bezinteresownej, dobroczynnej pomocy. Zdecydowaną przewagą głosów tytuł Wolontariusza Roku 2021 otrzymała Magdalena Guziak, która jest wolontariuszką od 2015 roku.

„Nie szuka rozgłosu, zawsze uśmiechnięta, pełna energii, gotowa do działania z kreatywnymi pomysłami” - tak scharakteryzowano laureatkę tego zaszczytnego wyróżnienia. Magdalena Guziak oprócz tytułu i listu gratulacyjnego otrzymała również nagrodę w wysokości tysiąca złotych z budżetu miasta Turku.

Wśród dotychczas wyróżnionych tytułem „Wolontariusz Roku” są: Jadwiga Adaszak (2006), Maria Kur-Sulkowska (2007), Dariusz Mikołajewski (2008), Karolina Sobczak (2008), Zbigniew Ryczyński (2009), Jacek Sulkowski (2009), Łukasz Joksch (2010), Agata Dąbkowska (2011), Jadwiga Mariola Jankowska (2012), Agnieszka Łapka (2012), Andżelika Nawrocka (2013), Mariusz Szymczak (2014), Miłosz Gozdalik (2015), Ewa Podemska (2016), Monika Kluska (2017), Bartosz Zygmunt (2018) i Michał Dębczyński (2019).

Wolontariusze kierują się ideą „Kiedy pomagamy innym pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”. I dobro faktycznie wraca, czego wolontariusze doświadczyli już wielokrotnie, choćby kiedy jedna z wolontariuszek potrzebowała krew. Wszyscy pamiętają te długie kolejki chętnych do jej oddania. Zmarłą wolontariuszkę Agatę Pilarską uczczono minutą ciszy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza nie zabrakło życzeń i niespodzianek dla wszystkich, którzy bezinteresownie pracują na rzecz innych. Tradycyjnie był też olbrzymi tort, jaki rozdzielono wśród zebranych. Jak zwykle też spotkanie odbywało się w serdecznej i radosnej atmosferze. Artystycznie spotkanie uatrakcyjnili Iga Kurasik i Piotr Podembski.

Tuliszków: Magia Świąt z myślą o najmłodszych
Kawęczyn: Zdolni i pracowici uczniowie nagrodzeni

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.