Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Majówka Powiatu Tureckiego z tulipanami i wykrzyknikiem w tle

Majówka Powiatu Tureckiego

Majówka Powiatu Tureckiego, która odbyła się 12 maja wielu osobom kojarzyć się będzie z pomarańczowym wykrzyknikiem oraz wizytą premiera Leszka Millera. Obfitowała również w wiele atrakcji. Piękne rośliny, nowoczesne maszyny rolnicze, niespodzianki dla dzieci i pyszne jedzenie to tylko niektóre z nich. Wystawa Rolniczo- Ogrodnicza każdego roku przyciąga tłumy. Pomimo deszczu tak było również i dzisiaj.

Kolorowa wystawa z tulipanami w tle
Imprezę uroczyście rozpoczęli wicestarosta Władysław Karski, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Krzysztof Świerk oraz radni Jan Gruca i Andrzej Wojtkowiak. Od początku centrum wydarzeń była scena, jednak dookoła niej również działo się wiele. Uczestnicy imprezy mieli okazję skorzystać ze stoisk gastronomicznych, dowiedzieć się wiele na temat rolnictwa i ogrodnictwa oraz zakupić drzewa, krzewy, a także piękne kwiaty. Nie zabrakło również karuzeli i dmuchanych placów zabaw. Chętni mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o rolnictwie zorganizowanym przez sklep Michalak Kawęczyn.

Podczas wydarzenia spotkać można było wielu samorządowców, przedstawicieli instytucji oraz placówek. Wydarzenie cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. O tym fakcie świadczy choćby wizyta byłego premiera Leszka Millera, który z chęcią witał się z mieszkańcami powiatu tureckiego rozdając książki i tulipany. O wizycie znanego polityka więcej przeczytać można TUTAJ

Przez żołądek do serca
Tradycyjnie wiele emocji i doznań smakowych wzbudził konkurs kulinarny. Różnorodne dania mogli skosztować uczestnicy imprezy, którzy następnie oddawali głos na swoich faworytów. Już od samego rana ze sceny unosiły się zachęcające zapachy. Jako pierwsi swoim kunsztem kulinarnym mieli okazje popisać się dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w kaczkach Średnich Krzysztof Świerk oraz Dariusz Statucki Przygotowali oni "rosół rybny po kaczkowsku", "kaszotto a’la Statucki" oraz "świerkowy koktajl", którego jednym ze składników była kasza gryczana.

Spaghetti w sosie z pomidoró, bazylii, papryki, czosnku oraz cebuli z mięsem przygotowali przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński oraz radny Andrzej Fryt. Niby zwykłe danie, a przyciągnęło ogromną ilość osób chcących je skosztować. Doznania smakowe zdecydowanie na „tak” o czym mieli okazję przekonać się również członkowie naszej redakcji.

Pracochłonne i pyszne były potrawy wykonane przez prezes Spółdzielni Socjalnej „Powrócisz Tu” w Turku Magdalenę Ciołek oraz szefową kuchni Arletę Jakubowską. Na scenie wykonały one chaczapuri imeretyńskie. Ciasto nadziewane trzema rodzajami sera wszystkim przypadło do gustu. Dodatkowo krem pomidorowy z gruszkami oraz sałata z pomarańczy i rukoli. Jak się okazało to właśnie te dania podbiły serca uczestników imprezy i tym samym zdobyły największą ilość głosów.

Słodkości z Malanowa, tradycja z Potworowa
Podczas Majówki Powiatowej odbyły się również konkurs na najlepszą potrawę kuchni „ziemi turkowskiej” oraz „tureckie słodkości”. Ocenie jury podlegało wykorzystanie produktów lokalnych i tradycyjnych, smak, wygląd i zapach, pomysł na prezentację, kreatywność nazwę potrawy oraz estetykę stoiska.

Najsmaczniejsze słodkości wykonało Stowarzyszenie Folwarczanie z gminy Malanów. Pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą potrawę tradycyjną zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Potworowie. Drugie miejsce przypadło Stowarzyszeniu Rozwoju KGW i Sołectwo Tokary, trzecie natomiast Zespół Razem KGW Brudzew.X Edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2019 w Pi...
Wideo: Zdrowie, infrastruktura i środowisko, czyli...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Pani w wtorek, 14 maja 2019 21:44

Samo gotowanie jest za słabe na zajęcie całej sceny. Na scenie powinny być jakieś występy, atrakcje a gotowanie smacznym dodatkiem.

Samo gotowanie jest za słabe na zajęcie całej sceny. Na scenie powinny być jakieś występy, atrakcje a gotowanie smacznym dodatkiem.
Gość - gim w niedziela, 12 maja 2019 20:17

w tytule jest wykrzyknik i tulipany, ale o co chodzi to w tekście już nie wytłumaczyli, a jest o czym pisać

w tytule jest wykrzyknik i tulipany, ale o co chodzi to w tekście już nie wytłumaczyli, a jest o czym pisać:)
Gość - Gosc w niedziela, 12 maja 2019 19:20

Ciekawe, że na żadne zdjęcie "nie załapał się" baner nad sceną. Fajna impreza, szkoda tylko że gdy powiatowi radni zaczęli mieszać w garnkach to zaczęło padać. Przypadek

Ciekawe, że na żadne zdjęcie "nie załapał się" baner nad sceną. Fajna impreza, szkoda tylko że gdy powiatowi radni zaczęli mieszać w garnkach to zaczęło padać. Przypadek:D
Gość - leszek w wtorek, 14 maja 2019 21:40

za to w filmie tych wykrzykników widać dużo. Ten baner nad sceną to chyba lekka przesada.

za to w filmie tych wykrzykników widać dużo. Ten baner nad sceną to chyba lekka przesada.
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.