Malanów: Kolejne kilometry dróg asfaltowych

Malanów

Poprawa stanu infrastruktury drogowej stanowi jeden z priorytetów inwestycyjnych dla naszego samorządu. Widać to doskonale po ubiegłorocznych inwestycjach drogowych. W ciągu całego 2020 roku udało się wybudować od podstaw 5 dróg a 2 zmodernizowano. Ostatnie z dróg zakończono pod koniec minionego roku, a mowa tutaj o zadaniach:

- „Przebudowa drogi Kotwasice-Zygmuntówek” - żwirową drogę zastąpiła asfaltowa nawierzchnia o długości 990m (od skrzyżowania przy świetlicy wiejskiej w Kotwasicach w kierunku m. Zygmuntówek) i szerokości 4m. W ramach inwestycji wykonano odmulenia rowu, ustawiono oznakowania oraz wykonano zjazdy. Inwestycja została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 528.075,34 zł.

- „Budowa drogi w sołectwie Żdżenice – etap I” – wykonano asfaltową nawierzchnię długości 730 m i szerokości 4 m, za łączną kwotę 372.766,29 zł. Zadanie również zostało sfinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wykonawcą obu ww. inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Koła.

- „Przebudowa drogi w miejscowości Poroże” - w ramach przedmiotowego zadania miejscowo naprawiono istniejącą nawierzchnię a na odcinku 1724 m (tj. od skrzyżowania z drogą powiatową Malanów-Żdżary aż do skrzyżowania z drogą gruntową w kierunku Poroże – Przespolew Pański) wykonano nakładkę z betonu asfaltowego grubości 5 cm oraz utwardzono pobocza. Wartość wykonanych prac budowlanych wyniosła 493.488,18 zł. Inwestycję zrealizowała firma Trans-Spili sp. z o.o. z siedzibą w Licheniu Starym. Zadanie dofinansowano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W sumie łączna długość wybudowanych i zmodernizowanych dróg w 2020 roku wyniosła prawie 5 km. a całkowity koszt budowy to prawie 3 mln zł.

źródło: malanow.pl


View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/malanow-1-10#sigProId994b6f2274

Akcja Świąteczna Paczka dla seniora - dziękujemy!
W 2021 roku nie będzie opłaty targowej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 20 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.