Malanów: Podszywają się pod urzędników! Apelujemy o ostrożność!

oszustwo Malanów

Na terenie Gminy Malanów pojawiły się osoby, które odwiedzają mieszkańców w domach i podszywają się pod pracowników Urzędu Gminy lub Ośrodka Pomocy Społecznej, oferując pomoc w wypełnianiu deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw oraz wniosku o dodatek osłonowy próbując w ten sposób wyłudzić dane osobowe.

Przestrzegamy Państwa że pracownicy urzędu nie odwiedzają właścicieli czy zarządców domów i nie zbierają od nich deklaracji. Urząd nie upoważnił też nikogo do świadczenia pomocy w wypełnianiu deklaracji w domach. W związku z takimi sygnałami trafiającymi do Urzędu, prosimy o zachowanie środków ostrożności.

Przy okazji przypominamy, że zgłoszenie źródłach ciepła można zrobić on-line, wchodząc na stronę www.zone.gunb.gov.pl

Każdy właściciel domu lub mieszkania musi do 30 czerwca tego roku złożyć deklarację, w której ujawni urzędnikom, czym się ogrzewa. Za niezłożenie deklaracji w terminie grozi kara finansowa, mandat w wysokości 500 zł, a jeżeli sprawa trafi do sądu będziemy musieli liczyć się z grzywną 5 tyś. zł.

Prosimy o zachowanie czujności.

Kawęczyn: Zajrzeli do gniazd i zaobrączkowali boci...
Przykona: Rok z wieloma niespodziankami podsumowan...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.