Malanów: Bądźmy dumni z niepodległej Polski

Malanów 11 listopada

Jest takie miejsce u zbiegu dróg, Gdzie się spotyka z zachodem wschód. Nasz pępek świata, Nasz biedny raj... Jest takie miejsce, Taki kraj - fragment piosenki Jana Pietrzaka przywołano podczas uroczystości zorganizowanych w Malanowie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Tradycyjnie już rozpoczęto uroczystości patriotyczne od mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny. W nabożeństwie uczestniczyli mieszkańcy oraz władze samorządowe, przedstawiciele szkół i jednostek oświatowych, zakładów pracy, uczniowie oraz poczty sztandarowe. Bezpośrednio po mszy świętej wszyscy zebrani mogli wysłuchać okolicznościowej akademii przygotowanej przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Malanowie.

Druga część uroczystości po raz pierwszy miała miejsce przy odnowionym pomniku poświęconym „Walczącym o wolność Ojczyzny”, który znajduje się przy Ośrodku Zdrowia w Malanowie. Tam też poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów w narodowych barwach, natomiast punktualnie o godz. 12.00 wszyscy zgromadzeni odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu”.

- To święto radości wszystkich Polaków z tytułu odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli - podkreślał wójt Ireneusz Augustyniak w swoim okolicznościowym wystąpieniu, dziękując za sprawowanie eucharystii, przygotowanie akademii oraz wszystkim obecnym za włączenie się we wspólne świętowanie. Wójt dziękował również mieszkańcom za wywieszenie biało-czerwonych flag.

fot.M.JAC


Biegi Niepodległości tym razem na leśnych ścieżkac...
Brudzew: Świętowano 103.rocznicę odzyskania przez ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.