Malanów: Bożena Kołek sołtysem od ćwierć wieku. Świętowała wspólnie z mieszkańcami

Bożena Kołek

W tym roku mija ćwierć wieku odkąd Bożena Kołek jest sołtysem Dziadowic-Folwarku. Jubileusz świętowała wspólnie z mieszkańcami podczas tradycyjnego festynu. Były życzenia i słodka niespodzianka dla jubilatki.

Życzenia pani sołtys podczas Festynu Tradycji Regionalnej złożyli między innymi wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, przewodniczący Rady Gminy Karol Płóciennik, radna powiatowa Zofia Gruszczyńska, radny gminy Malanów Arkadiusz Wszędybył, a także mieszkańcy.

-Życzę zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków, przyjaznych relacji z mieszkańcami oraz kolejnych inicjatyw służących dobru sołeckiej wspólnoty. Proszę przyjąć szczere życzenia wszelkiej pomyślności dla pani oraz bliskich - mówił wójt Ireneusz Augustyniak.

Ćwierć wieku sołtysowania minie co prawda dopiero w grudniu, ale doroczny festyn w Dziadowicach-Folwarku, który od lat integruje lokalną społeczność był najlepszą okazją do wspólnego świętowania. Pani sołtys w prezencie otrzymała tort zrobiony specjalnie dla niej.

Bożena Kołek od lat z niezmiennym zapałem działa na rzecz swojego sołectwa. Aktywnie i z sukcesami bierze udział w pozyskiwaniu środków na realizację zadań integrujących lokalną społeczność. Dziadowice-Folwark przez ostatnie ćwierć wieku rozwinęły swoją infrastrukturę - powstała m.in. sieć wodociągowa, wyremontowano drogi, zainwestowano w oświetlenie, wyremontowano świetlicę wiejską i uporządkowano teren wokół niej. Działalność pani sołtys widać podczas organizacji imprez integracyjnych takich jak np. Dzień Dziecka czy Dzień Kobiet. Działalność Bożeny Kołek wiele razy już dostrzegano i doceniano - także poza powiatem tureckim. W 2013 roku zajęła I miejsce w powiecie tureckim oraz drugie miejsce w subregionie konińskim w konkursie na najpopularniejszego sołtysa, a w roku 2014 została zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu Sołtys Roku i została twarzą jednego z wydań miesięcznika „Gazeta Sołecka”.

fot.M.JAC

Tuliszków: Radni vs Roman – kolejny odcinek serial...
Malanów: Pyszne pierogi, ludowa muzyka i atrakcje ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.