Malanów: Budynek Biblioteki czeka kolejny remont

Malanów

Już wkrótce budynek, Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie zmieni swój wygląd Wszystko za sprawą realizowanej przez Gminę Malanów inwestycji pn: "Przebudowa budynku Biblioteki Publicznej".

Przedsięwzięcie zostało podzielone na dwa zadania. Pierwsze obejmuje remont klatki schodowej i pomieszczenia, które strażacy potocznie nazywają „spienialnią”, a także przebudowę pomieszczeń na pierwszym piętrze budynku. Natomiast druga część inwestycji obejmuje wykonanie ocieplenia trzech ścian (dwóch ścian biblioteki oraz jednej świetlicy wiejskiej), wymianę rynien, wykonanie tynku zewnętrznego i pomalowanie elewacji a także wykonanie schodów, które umożliwią korzystanie z budynku osobom niepełnosprawnym.

W dniach 8 i 9 października Wójt Gminy – Ireneusz Augustyniak wraz ze Skarbnik Gminy – Marzanną Szczap podpisali umowy z wykonawcami. Prace budowlane w ramach pierwszego zadania, wykona firma PPHU BOMARD Czesław Kędziora. Za realizację drugiego zadania odpowiedzialna będzie firma Archi Tom Usługi Ogólnobudowlane - Tomasz Owczarek. Łączny koszt prac budowlanych wyniesie 205.269,15 zł

Przewidywany termin zakończenia prac to 15 grudnia 2020 roku.

Warto przypomnieć, że to kolejny remont budynku biblioteki. Poprzedni wykonano w 2019 r. Od tego czasu biblioteka funkcjonuje w nowej przestrzeni lokalowej, a co najistotniejsze na parterze lokalu który został przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami. Zwiększyła się też powierzchnia lokalu z 70 do 122 m2.

źródło: malanow.pl


Gm.Turek: Pożar domu na Storczykowej. Trwa akcja g...
Malanów: Malanowska Tradycja z nagrodą Ministra Ku...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 21 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.