Malanów: „Celestyna” i „Bartek” dumą mieszkańców gminy

Sesja Rady Gminy Malanów

Podczas sesji Rady Gminy Malanów, która odbyła się w czwartek 20 grudnia podjęto dwie uchwały w sprawie pomników przyrody. Jednym z nich jest sosna pospolita nosząca nazwę „Celestyna”, drugim natomiast dąb bezszypułkowy „Bartek”.

Mieszkańcy sołectwa Celestyny podjęli decyzję w sprawie nadania nazwy istniejącemu pomnikowi przyrody. Jest nim sosna pospolita. Drzewo otrzymało imię „Celestyna”. Podczas ostatniej sesji w Malanowie radni podjęli uchwałę na mocy której pomnika przyrody nie można niszczyć, uszkadzać, wykonywać prac ziemnych trwale zniekształcających drzewo i przestrzeń dookoła niego, zanieczyszczać oraz dokonywać zmian w stosunków wodnych, jeśli owe zmiany nie służą ochronie przyrody albo racjonalnej gospodarce rolnej, leśnej lub wodnej. Zabrania się również umieszczania wszelkich tablic reklamowych.

Należy również dodać, że po zeszłorocznym sukcesie dębu Bartek w ogólnopolskim konkursie Drzewo Roku w tym roku zgłoszono sosnę „Celestynę”. Głosowanie odbywać się będzie późną wiosną, o czym będziemy informować.

Radni przypomnieli również o drzewie z gatunku dąb bezszypułkowy o nazwie „Bartek”. Drzewo to podlega ochronie w celu zachowania szczególnej wartości zarówno przyrodniczej, jak i krajobrazowej.

Obie uchwały przyjęte zostały przez radnych jednogłośnie.
 
Gm. Turek: W przyszłym roku do oświaty dołożą pona...
Malanów: Radni i sołtysi podzielili się opłatkiem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 16 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.