Malanów: Cyfrowe Archiwum Gminy z nagrodą Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Malanów

8 listopada 2022 r. podczas uroczystej Gali Samorządu Województwa Wielkopolskiego wręczone zostały nagrody laureatom XXIII edycji Konkursu pod nazwą „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 185 projektów z całej Wielkopolski w tym 3 z powiatu tureckiego.

Do konkursu przystąpiło również Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zgłaszając projekt pt.: Cyfrowe Archiwum Gminy Malanów w ramach działań prokulturowych. Cyfrowe archiwum to zbiór wszelakiego rodzaju dokumentów i informacji dotyczących naszej gminy we wszelkich aspektach: historycznym, gospodarczym, społecznym i kulturowym. Powstało aby „ocalić od zapomnienia” historię i pamięć o malanowskiej ziemi oraz o ludziach na niej żyjących. Zgromadzone materiały są opublikowane na stronie internetowej www.cahgm.malanow.pl

Kapituła konkursowa pod przewodnictwem Jacka Bogusławskiego Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego doceniła tę inicjatywę podkreślając jej wartość i znaczenie dla lokalnej społeczności oraz ogrom pracy włożony w realizację.

Nasz projekt oceniony został wysoko, uplasował się na 10 pozycji i otrzymał nagrodę w wysokości 9.000 złotych.

W konkursie docenione zostały także działania zrealizowane przez Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Brudzewie.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom dzięki, którym mogłam zrealizować ten projekt: moim współpracownikom Karolinie Wojtkowiak i Arturowi Nowickiemu oraz wszystkim, którzy udostępnili swoje pamiątki, stare fotografie, dokumenty i kroniki. Cyfrowe archiwum to zbiór, który sukcesywnie uzupełniany jest o kolejne materiały, aby mógł być dalej wzbogacany zwracam się do Państwa z prośbą o podzielenie się wszelkiego rodzaju informacjami i materiałami. Z pewnością będą one służyć kolejnym pokoleniom w poznawaniu życia swoich przodków.

źródło: malanow.pl

Odznaczenie Primus in Agendo dla starosty Dariusza...
Wyjątkowe Biegi Niepodległości. Wystartowało ponad...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.