Malanów: Czy nie za szybko dajemy 100 tys.? Radny Ogrodowczyk z wątpliwościami co do zakupu tomografu dla szpitala

SP-ZOZ-Turek

Radni z gminy Malanów zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej dla powiatu tureckiego w kwocie 105 tys. zł. Pieniądze przeznaczone mają być na zakup tomografu oraz respiratora. Wątpliwości co do słuszności wydania kwoty 100 tys. zł na tomograf miał jednak radny Sławomir Ogrodowczyk. Jego zdaniem nie jest to dobry moment, a pieniądze mogą być bardziej potrzebne gminie.

- Pozwoliłem sobie przesłać kilka pytań o ten tomograf. Nie chce dyskutować o respiratorze, bo to jest na ten czas bardzo potrzebne. Nie wiem kiedy będzie kupowany ten tomograf, to jest 100 tysięcy. Czy nie za szybko dajemy dzisiaj te 100 tys.zł, może to będzie potrzebne za pół roku, może za tydzień, może za dwa, czy nie moglibyśmy poczekać, jak wszystkie gminy dadzą? - poddawał w wątpliwość słuszność podejmowania decyzji o przekazaniu środków na zakup tomografu radny Sławomir Ogrodowczyk.

Jego zdaniem nie wiadomo, jak potoczy się sytuacja w związku z pandemią koronawirusa i czy te pieniądze nie będą bardziej potrzebne gminie. Przewodniczący Rady Gminy Malanów Karol Płóciennik w odpowiedzi stwierdził, że jeśli samorząd teraz się wycofa, to będzie niewiarygodny. Radny Ogrodowczyk nie ustawał jednak i dalej twierdził, że jego zdaniem to kwestia bezpieczeństwa, bo za dwa, trzy tygodnie te środki mogą być potrzebne gminie, bo przedsiębiorcy mogą przyjść i powiedzieć, że nie zapłacą podatku.

- Jestem przekonany, że tak będzie, ale patrząc pod kątem zdrowia, ten tomograf może przydać się także w związku z koronawirusem i jeśli złożyliśmy taką deklarację, to nie wycofujmy się - apelował przewodniczący rady gminy.

Sławomir Ogrodowczyk nie ustawał jednak w przekonywaniu pozostałych radnych do swoich racji:

- Tomograf nie jest już dzisiaj potrzebny, poczekajmy po bitwie, niech ten kurz opadnie. Ja nie jestem przeciwny, żeby nie dać tych pieniędzy. Cała Europa jest w stanie trudnym, porozmawiajcie z przedsiębiorcami, Może te pieniądze bedą niepotrzebnie w powiecie leżeć - mówił.

Celowość zabezpieczenia środków wyjaśnił wszystkim wójt Ireneusz Augustyniak.

- Jeśli państwo podejmiecie uchwałę, to my podpiszemy z powiatem porozumienie i tam, w tym porozumieniu będzie określone, do kiedy te pieniądze trzeba przelać. To wstępny krok - wyjaśniał wójt.

Ostatecznie radni jednogłośnie zdecydowali o wsparciu zakupu zarówno tomografu jak i respiratora dla SP ZOZ w Turku.

 

Nie będzie Dni Malanowa. „Są ważniejsze sprawy”
Malanów: Od września nie będzie podstawówki w Kotw...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - pck w czwartek, 26 marzec 2020 20:07

Państwo przeznacza 2 mld na propagandę, defrauduje kasę na potęgę na urojone pomysły, albo projekty widma (przekop, elektrownia atom, CPK, PFN, kosmiczne wynagrodzenia w spółkach SP) a kiedy przychodzi do wydania pieniędzy na podstawowe potrzeby składają się samorządy (które ciągle i tak są obciążane nowymi kosztami) albo w zbiórkach społeczeństwo, bo na nic nie ma kasy.
W służbie zdrowia wszystko z dykty albo niczego nie ma, ludzie umierają w domowych kwarantannach, bo nie wykonuje się testów, albo wynik jest po zgonie.

Państwo przeznacza 2 mld na propagandę, defrauduje kasę na potęgę na urojone pomysły, albo projekty widma (przekop, elektrownia atom, CPK, PFN, kosmiczne wynagrodzenia w spółkach SP) a kiedy przychodzi do wydania pieniędzy na podstawowe potrzeby składają się samorządy (które ciągle i tak są obciążane nowymi kosztami) albo w zbiórkach społeczeństwo, bo na nic nie ma kasy. W służbie zdrowia wszystko z dykty albo niczego nie ma, ludzie umierają w domowych kwarantannach, bo nie wykonuje się testów, albo wynik jest po zgonie.
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.