Malanów: Diety radnych po nowemu

Sesja Rady Gminy Malanów

Radni gminy Malanów od 1 marca otrzymywać będą diety na nowych zasadach. Kwoty wzrosły, choć nie tak, jak proponował podczas sesji radny Piotr Jasiak.

Jedną z uchwał podjętych podczas czwartkowej (21 lutego) sesji rady gminy Malanów była ta dotycząca rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie ustalania wysokości oraz zasad wypłacania diet dla radnych. Zapisano w niej, że radni otrzymują zryczałtowane diety w wysokości:
- 420 zł dla przewodniczących komisji rady gminy;
- 360 zł dla radnego będącego członkiem jednej lub dwóch komisji.

W uchwale zapisano także, że radnemu rady gminy Malanów przysługuje jedna dieta ryczałtowa w najwyższej wysokości. Przewodniczący rady gminy otrzymuje dietę w wysokości 1150 zł, zaś wiceprzewodniczący - 550 zł. Co prawda radny Piotr Jasiak zaproponował, aby zwiększyć miesięczne diety do 450 zł za pełnienie funkcji przewodniczących komisji i 390 zł dla radnego będącego członkiem jednej lub dwóch komisji, ale jego wniosek nie znalazł poparcia większości radnych i został odrzucony.

Dotychczas obowiązywała uchwała z 2013 roku, na mocy której radni otrzymywali za posiedzenia sesji 161 zł (z wyjątkiem przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady gminy), przewodniczący komisji za udział w jej pracach otrzymywał 207 zł, a pozostali członkowie komisji za udział w jej pracach otrzymywali 138 zł ( z wyjątkiem przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady gminy).

 

Malanów: Podstawówka w Kotwasicach z oddziałem prz...
Przykona: Opłaty w górę. Zdrożeją ścieki i śmieci

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.