Malanów: Droga w Feliksowie kością niezgody

Droga Feliksów

Temat przebudowy drogi w miejscowości Feliksów powrócił. W sesji Rady Gminy Malanów, która odbyła się 15 listopada uczestniczyli mieszkańcy, według których droga pozostawia wiele do życzenia, a wcześniejsze ustalenia nie zostały dopełnione.

O problemach z drogą w miejscowości Feliksów pisaliśmy już wcześniej:
https://iturek.net/fakty/malanow-nie-o-takiej-drodze-marzyli-mieszkancy-feliksowa

Można powiedzieć, że budowa drogi już się zakończyła, a mieszkańcy nie kryją rozgoryczenia. Mimo wcześniejszych ustaleń jest zbyt wąska, asfalt już teraz jest popękany, a samochody z trudnością mijają się ze sobą.

-Pieńki zostały na drodze, pobocza są niewykończone, przy remizie firma szybko postawiła płot, a z tą firmą nie zgrała się firma, która wykonywała asfalt. Są niewykończone rzeczy i takiej drogi chyba nie można odebrać i komuś za to pieniędzy zapłacić- mówiła rozgoryczona mieszkanka Feliksowa podczas sesji Rady Gminy.

O tym, by droga była szersza mówiono wielokrotnie. Podczas sesji, komisji oraz zebrań. Ostateczny projekt według mieszkańców miał być zmieniony, jednak tak się nie stało. Właśnie o to mają największy żal.

-Powierzchnia utwardzona miała być 5 metrów i będzie to zmienione w projekcie. Okazało się, że w projekcie jest niestety tylko 4,5 metra i wykonawca tak zrobił. Pobocze miało być utwardzone na szerokość 5 metrów. Tak było mówione na zebraniu, ale nie zostało poprawione i ostatecznie zrobione- informuje jeden z obecnych na spotkaniu mieszkańców.

O tym, jak wyglądają w takim przypadku procedury poinformował wójt gminy Sławomir Prentczyński.

-Jeżeli tak wygląda sytuacja, to odbioru po prostu nie będzie. Wykonawca wykonuje swoją pracę i zgłasza do odbioru. Dzisiaj przed południem został ustalony termin odbioru, gdzie pojawili się pracownicy urzędu, inspektor nadzoru i ze strony wykonawcy odpowiednie osoby. I w takiej sytuacji albo jest tak, że po stronie inwestora czyli gminy leży stwierdzenie prawidłowości wykonania robót albo zgłaszają uwagi, co do wykonania. To oznacza, że wyznacza się wtedy wykonawcy termin, kiedy ma usunąć wady. Nie ma możliwości, by odebrać i podpisać, jeżeli coś jest nie tak- informuje wójt gminy.

Według mieszkańców błędów popełnionych podczas robót naprawić się nie da. Problem stanowi również gazociąg przy którym prac dokończyć się nie da ze względu na niskie temperatury, które nastać mają lada dzień.

-Zostało to zrobione na szybko tylko po to, by pozyskać pieniądze. Ja wiem, że następne pismo wpłynie 14 grudnia o przedłużenie tego terminu więc znowu nie będzie drogi, bo firma nie dostała pozwolenia na zabezpieczenie gazociągu. Więc my zapłacimy im pieniądze za coś, co nie jest zrobione- mówiła mieszkanka.

Jak powiedzieli podczas spotkania interesanci, gmina dobrze wiedziała, że droga do 15 listopada nie zostanie wykonana.

-Szerokość podsypu miała mieć 4,5 metra, a w miejscu gdzie pękł asfalt w ogóle nie ma wykonanego podsypu. Widać żwir. Myśli pan że to można poprawić? Bo ja uważam że nie?- mówiła mieszkanka Feliksowa.

Według wójta gmina w chwili obecnej nie ubiega się o pozwolenia, a wszelkie ustalenia leżą po stronie wykonawcy i to właśnie on musi zadbać o terminy.

-W sytuacji, gdy wykonawca złoży wniosek o aneksowanie umowy, a ten wniosek będzie uzasadniony, istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie podpisany ten aneks. Co się wydarzy, gdy dana firma nadal nie da rady? Taka możliwość zawsze istnieje- mówił Sławomir Prentczyński.

Mieszkańcy przestrzegli przed popełnianiem tego typu błędów podczas realizacji kolejnych inwestycji. Przedstawili swoje stanowisko oraz pokazali, co można było zrobić lepiej, aby taka właśnie sytuacja nie miała miejsca. Liczą również na pozytywne zakończenie tematu.
 
Władysławów: Wypiękniało Polichno
Akcja „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” trwa

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 13 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.