Malanów: Druhny i druhowie z Kotwasic na walnym zebraniu sprawozdawczym

OSP Kotwasice

1 marca 2020 na walnym zebraniu sprawozdawczym członków OSP Kotwasice podsumowaliśmy miniony rok oraz przedstawiliśmy plany na rok bieżący, a w szczególności - zakup średniego samochodu bojowego.

Ubiegły rok był dla nas pracowity bo do akcji ratowniczo-gaśniczych wyjeżdżaliśmy 14 razy. Obecnie jest 52 członków, w tym 5 kobiet i 1 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Inwestujemy w młodzież, szkolenia i kompletujemy brakujący sprzęt oraz wyposażenie. Prowadzimy działalność prewencyjną, szkoleniową, kulturalną i sportową. Współpracujemy z PSP w Turku, jednostkami OSP w Gminie Malanów, (szkoleniowo z sąsiednią jednostką OSP Malanów), I Liceum Ogólnokształcącym w Turku oraz stowarzyszeniem „KOTWICA Wspólnie dla Kotwasic”.

Prócz dalszych prac związanych z modernizacją sali i garażów w planach mamy szkolenia podstawowe i specjalistyczne w tym: naczelników, dowódców, kierowców, konserwatorów sprzętu ratowniczego, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, pilarzy do drewna i z zakresu współpracy z LPR . W bieżącym roku chcemy zorganizować spotkania wychowawcze, profilaktyczno-szkoleniowe w szkołach, na zebraniach wiejskich, odwiedzić mieszkańców w okresie noworocznym oraz otoczyć pamięcią zmarłych druhów strażaków z naszej jednostki.

Także na ten rok w budżecie przewidziane są zakupy strażackie: średniego samochodu bojowego, uzupełnienie mundurów oraz doposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w różnych działaniach, Samorządowi Gminnemu, Rodzicom Dzieci z MDP, Młodzieży, zaprzyjaźnionym instytucjom i żywimy nadzieję, że będziemy mogli świadczyć jeszcze skuteczniejszą pomoc potrzebującym jeżeli zajdzie taka potrzeba.

sekretarz dh Błażej Maleta

W Turku uczyć się najlepiej, czyli ranking „Miejsc...
Pełna emocji „Noc Sów” w Muzeum Miasta Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.