Malanów: Druhowie z Kotwasic posumowali miniony rok

OSP Kotwasice

18 lutego na walnym zebraniu sprawozdawczym członków OSP Kotwasice podsumowano działalność minionego roku 2022 oraz przedstawiono plan na rok bieżący 2023, a w szczególności – zakupy ubrań specjalnych, pompy „Niagara”, latarek kątowych, odnowienie mniejszego garażu, malowanie kotłowni oraz rozbudowanie monitoringu wizyjnego w obiektach.

Ubiegły rok był dla druhów pracowit,y bo do akcji ratowniczo-gaśniczych wyjeżdżali 34 razy. Warunki atmosferyczne powodowały liczne zniszczenia. Druhowie wyjeżdżali poza teren gminy i powiatu niosąc pomoc dla tych, którzy ucierpieli najbardziej: zerwane dachy domostw, powalone drzewa i pozrywana sieć energetyczna.

Obecnie w jednostce jest 58 członków, w tym 10 kobiet i 19 osobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Jednostka pokłada nadzieję w młodzieży, stawia na szkolenia i kompletuje brakujący sprzęt oraz wyposażenie. Prowadzi działalność prewencyjną, szkoleniową, kulturalną i sportową. Współpracuje z PSP w Turku, z Zarządem Oddziału Gminnego ZOSP RP w Malanowie, jednostkami OSP w Gminie Malanów, (szkoleniowo i rekreacyjnie z sąsiednią jednostką OSP Malanów) oraz stowarzyszeniem „KOTWICA Wspólnie dla Kotwasic”.

Oprócz dalszych prac związanych z modernizacją garażu w planach są szkolenia podstawowe i specjalistyczne w tym: naczelników, dowódców, kierowców, konserwatorów sprzętu ratowniczego, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i z zakresu współpracy z LPR . W bieżącym roku druhowie chcą zorganizować spotkania wychowawcze, profilaktyczno-szkoleniowe na zebraniach wiejskich, odwiedzić mieszkańców w okresie noworocznym, dostarczyć im kalendarze oraz otoczyć pamięcią zmarłych druhów strażaków z naszej jednostki.

Także na ten rok w budżecie przewidziane są zakupy strażackie: uzupełnienie mundurów specjalnych oraz doposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

źródło: OSP Kotwasice / dh Błażej Maleta
 
Co warto zobaczyć w Warszawie?
Gm.Turek: Zebranie sprawozdawcze OSP w Cisewie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 02 października 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.