Malanów: Dzień Dziecka z Gościńcem w Bibiannie

Dzień Dziecka w Bibiannie

W Bibiannie, przez członków i sympatyków Stowarzyszenia Gościniec zorganizowany został - po raz drugi - piknik z okazji czerwcowego Dnia Dziecka. Impreza została sfinansowana w głównej mierze ze środków budżetu gminy Malanów.

Choć niedzielne wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15:00, to jednak na placu przy świetlicy wiejskiej gwarno było już od godzin porannych. 2 czerwca zjawiło się tam kilkanaście osób, by pod okiem liderek Gościńca – prezes Wioletty Durkiewicz oraz wiceprezes Agnieszki Samulskiej, przygotować teren spotkania, udekorować miejsce. Stowarzyszenie tworzą głównie panie, ale na boisku zjawili się również panowie – miejscowi tatusiowie, przyjaciele Gościńca, druhowie OSP – którzy zajęli się m.in. rozłożeniem pokaźnego namiotu. W międzyczasie nadmuchiwana była zjeżdżania, pojawił się również basen z piłeczkami.

Gdy wszystko zostało już przygotowane, przy świetlicy pojawić się mogły dzieci z sołectwa Bibianna, ale też zaprzyjaźnione maluchy z okolicznych wiosek. Dzieciaki korzystały ze wspomnianych darmowych atrakcji, smakowały watę cukrową, zajadały się ciasteczkami, kanapkami i innymi łakociami. Nie zabrakło również domowej lemoniady. W tym, że kogoś dopaść mógł głód, nie było nic dziwnego. Wszakże podczas Dnia Dziecka najmłodsi intensywnie rywalizowali w ramach rozmaitych konkurencji sportowych, nad przebiegiem których czuwała Sylwia Chrzuszcz. O to, by uczestnicy wydarzenia nie nudzili się, dbał ponadto DJ Marian czyli Mariusz Kominiarczyk, który zajął się nie tylko oprawą muzyczną, ale też aktywizował młodych mieszkańców rozmaitymi zabawami integracyjnymi. Podczas Dnia Dziecka można było także pomalować sobie buzię, a zadaniem tym zajął się Konrad Kozłowski.

Gdy zmagania sportowe zostały zakończone, przyszedł czas na nagrodzenie milusińskich medalami. Uczyniły to przedstawicielki zarządu Gościńca, którym towarzyszyli wójt gminy Malanów – Ireneusz Augustyniak oraz radna Rady Powiatu Tureckiego – Zofia Gruszczyńska.

Dzień Dziecka w Bibiannie został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu ze środków budżetu Gminy Malanów. Stowarzyszenie Gościniec dziękuje również sponsorom – panom Jerzemu Kubackiemu oraz Krzysztofowi Ogrodowczykowi, jak również firmie Sun Garden Polska Sp. z o.o. sp.k. za udostępnienie namiotu.

materiał prasowy Stowarzyszenia Gościniec w Bibiannie

Tuliszków: Niebezpieczny wypadek w Piętnie. Poszko...
Striker na pierwszej Bitwie o Warmię

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 17 listopad 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.