Malanów: Folwarczanie w Bitwie Regionów

Folwarczanie smaki

Z przyjemnością informujemy, że przedstawiciele Stowarzyszenia Folwarczanie z panią sołtys Bożeną Kołek na czele, jako laureaci etapu wojewódzkiego, reprezentują gminę Malanów i region wielkopolski w Konkursie Bitwa Regionów.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs kulinarny przeznaczony dla Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń. W ramach tego konkursu zaprezentowane zostaną tradycyjne potrawy z wybranych regionów Polski. W konkursie biorą udział po 3 stowarzyszenia lub Koła Gospodyń Wiejskich z każdego województwa, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. Udział w tegorocznej bitwie, która odbędzie się w Bydgoszczy wezmą Koła z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, śląskiego, lubuskiego, łódzkiego, pomorskiego i lubelskiego.

Smak dań, sposób podania i pomysłowość oceni profesjonalne jury, w składzie: Hubert Gonera, Grzegorz Łapanowski, Artur Michna, Grzegorz Parczewski oraz dr Józef Sadkiewicz. Jury stanowią znane i doświadczone osoby ze świata kulinarnego.

Folwarczanie reprezentujący region wielkopolski zaserwują danie: pieczone udko kacze z glazurowanymi buraczkami i kluskami żelaznymi.

Warto nadmienić, że proces przyrządzania dania będzie zarejestrowany przez TVP Bydgoszcz, która odwiedzi Folwarczan w ich świetlicy.

Życzymy powodzenia

B.K.

„Sprawne Szprychy” na rajdowym szlaku
Międzynarodowy Obóz Karate Kyokushin w Centralnym ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.