Malanów: Gminne inwestycje wesprą gospodarkę

Gminne inwestycje Malanów

W ostatnim czasie informacje o koronawirusie zdominowały polskie i światowe media. Coraz częściej też pojawia się temat kryzysu gospodarczego, który będzie następstwem panującej od miesięcy pandemii. W tych trudnych czasach nasza gospodarka będzie potrzebować wsparcia.

Pierwsze działania podejmowane są na poziomie rządowym. Wdrożona tarcza antykryzysowa ma wspomóc polskie przedsiębiorstwa. Receptą na nadchodzący kryzys wydają się być również inwestycje, choćby drogowe, te bowiem są szansa na aktywizację firm związanych z branżą.

W środę 15 kwietnia Premier RP zatwierdził listę projektów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS), który jak stwierdził jest „istotnym elementem wyprowadzania Polski na właściwe tory gospodarcze” .

Na wspomnianej liście znalazło się zadanie zgłoszone przez malanowski samorząd: „Budowa ulicy Wesołej w Malanowie wraz odwodnieniem”. Projekt zakłada wymianę istniejącej nawierzchni żwirowej na odcinku 196 mb i szerokości 5m na nawierzchnię z kostki brukowej. Po obu stronach ulicy powstanie chodnik. Wykonane zostanie również odwodnienie. Szacunkowa wartość działania to 619.262,49 zł, dofinansowanie wyniesie maksymalnie 50% wspomnianej kwoty.

To kolejna inwestycja jaką będzie realizowała Gmina Malanów. 9 kwietnia podpisano umowę na realizację inwestycji pn. „Budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia” tym samym nasza gmina dołoży swoją cegiełkę do wsparcia gospodarki, która niespodziewanie znalazła się w kryzysie.

DM

Uwaga maturzyści rocznik 2000! Termin zjazdu przes...
Dobra: Środki ochrony dla Domu Pomocy Społecznej w...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Mayones w sobota, 25 kwiecień 2020 12:14

No. Teraz to już jestem spokojny o polską gospodarkę.
Ja pier.......

No. Teraz to już jestem spokojny o polską gospodarkę. Ja pier.......
Gość - Guest w sobota, 25 kwiecień 2020 10:44

Co to jest Malanów tubą PiStolkow?

Co to jest Malanów tubą PiStolkow?
Gość
sobota, 30 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.