Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Jak wójt został Mikołajem...

Wójt Malanowa Mikołajem

Większości z nas kojarzy się jako siwy, starszy, uśmiechnięty Pan z długą brodą odziany w czerwony strój. Zgodnie z tradycją podróżuje saniami ciągniętymi przez renifery, aby obdarować wszystkie dzieci prezentami.

Pierwowzorem Świętego Mikołaja jakiego znamy głównie z centrów handlowych czy reklam pewnego gazowanego napoju był Biskup Mikołaj z Miry miasta, którego ruiny znajdują się obecnie na terenie Turcji.

W czerwonej czapce i z długą siwą brodą do Gminnego Przedszkola w Malanowie zawitał 6 grudnia br. Wójt Gminy – Ireneusz Augustyniak. Na miejscu spotkał się z Biskupem Mikołajem oraz jego pomocnikiem. Wójt przeczytał dzieciom bajkę o świętym Mikołaju i obdarował przedszkolaki słodkościami. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd oraz pamiątkowych zdjęć.

Czerwone Diabły zwyciężyły podczas Mikołajkowego T...
Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja biskupa

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.