Malanów: Jesienne spotkanie z „Nadzieją”

Malanów

Choć jesień nie wszystkim kojarzy się dobrze, to jednak jest to jedna z piękniejszych pór roku. Dlatego właśnie w tym czasie, a dokładnie 8 listopada 2023r. w restauracji Hacjenda Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie zorganizowało dla swoich członków spotkanie pod hasłem „Jesień z Nadzieją”. Ponieważ w listopadzie obchodzimy „Dzień Seniora”, spotkanie było doskonałą okazją do złożenia życzeń tej grupie członków naszego stowarzyszenia. Życzenia złożyła prezes stowarzyszenia Krystyna Sobczak oraz wójt gminy Ireneusz Augustyniak, który na ręce pani prezes przekazał bukiet pięknych kwiatów. Nie mogło zabraknąć z tej okazji toastu za zdrowie seniorów oraz wspólnego zaśpiewania „Sto lat”.

Część artystyczną otworzyła grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Malanowie, która pod kierunkiem Ewy Stelmaszak zaprezentowała ciekawe układy taneczne. Po dawce wrażeń tanecznych na członków stowarzyszenia czekał obiad, a następnie koncert piosenek Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Mirosława Deredasa zwanego „Polskim Elvisem Presleyem”. Klimatyczny występ, ciekawe aranżacje znanych piosenek wzbudziły w zebranych wiele emocji. Niektórzy bawili się, tańczyli, śpiewali wspólnie piosenki, a jeszcze inni ocierali łzy wzruszenia, kiedy przebój sprzed lat przypomniał im lata młodości.

W wykonaniu wokalisty usłyszeliśmy m. in.: Rysunku na szkle, Gdy nam śpiewał Elvis Presley, Pamiętam Ciebie z tamtych lat, Parostatek, czy Jak minął dzień. Publiczność doceniła kunszt wokalny artysty gromkimi brawami.

Po koncercie członkowie stowarzyszenia biesiadowali i bawili się przy muzyce DJ Adriana. W trakcie zabawy serwowano przysmaki z restauracji Hacjenda za co serdecznie dziękujemy.

Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że zadbano o wszystko co potrzebne jest dla dobrej zabawy i integracji: wspaniałe towarzystwo, świetna muzyka, wspólne tańce, wyśmienite potrawy. Dlatego z ochotą deklarowali udział w następnych spotkaniach. Jedna z seniorek stwierdziła, że seniorzy są niezmiernie wdzięczni za to, że ktoś pamięta o ich święcie, a co najważniejsze mogą je celebrować nie tylko we własnym gronie, ale integrować się z pozostałymi, młodszymi członkami stowarzyszenia.

„Jesień z Nadzieją” jest jednym z zadań projektu pt.: „ Ze sztuką przez pokolenia” dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Malanów.

źródło: malanow.pl

Wielkopolska wieś zmienia się dzięki Unii Europejs...
Ćwiczenia w zakładzie Flokk

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.