Malanów: Już wkrótce nowe oblicze parku

Park w Malanowie

Park w Malanowie to istotna i ciekawa, nie tylko ze względów ekologicznych ale także kulturowych i integracyjnych przestrzeń naszej gminy. Wiele wydarzeń przez lata było organizowanych właśnie na tym małym skrawku naszej zieleni np. Noc Świętojańska, integracja młodzieży polsko - niemieckiej, zajęcia edukacyjne itp. Niestety z biegiem lat park stracił na walorach estetycznych i użytkowych, dlatego zamierzamy odmienić to miejsce pod tym właśnie względem.

13 listopada 2018 r. Gmina Malanów podpisała umowę na realizację projektu grantowego pn. „Nasz lepszy park, nowym miejscem edukacyjno – integracyjnym”, w ramach którego w parku w Malanowie powstanie ścieżka edukacyjna. Ekologiczne tablice informacyjno - edukacyjne, nowe ławki, sprzęt i materiały edukacyjne nie tylko poprawią wartości estetyczne części parku, ale zachęcą dzieci i młodzież do odwiedzania tego miejsca i właściwego z niego korzystania. W ramach projektu zaplanowano również przeprowadzeni gry plenerowej pt. „Lupą i gołym okiem za śladem i tropem w naszym parku” oraz zajęcia edukacyjne „Nasz park i jego mieszkańcy”. Całkowita wartość projektu wynosi 25 698,10 zł, w tym dofinansowanie 24 413,00 zł. Projekt będzie realizowany w okresie styczeń 2019 – kwiecień 2019.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą regularnie odwiedzać nasz park i dbać o nasze wspólne dobro.

Sandra odnaleziona w Bydgoszczy. 15-latka jest bez...
Nowy symulator zagrożeń pożarowych w PSP Turek

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.