Malanów: Każda kropla jest na wagę życia

Krew Malanów

Każdy mililitr podarowanej krwi to szansa na życie drugiego człowieka. Po raz kolejny akcję krwiodawstwa zorganizowano w Malanowie współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Ostatecznie dzisiaj, tj.17 września krew oddało 27 osób.

Krew i jej składniki są potrzebne każdego dnia, a stany magazynowe krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu wciąż są na bardzo niskim poziomie. Właśnie dlatego tak duże znaczenie mają cyklicznie organizowane akcje, podczas których chętni mogą dzielić się tym najcenniejszym z leków. Co ważne - oddawanie krwi i w czasie pandemii jest bezpieczne. Osoby przychodzące do punktów krwiodawstwa przechodzą preselekcję, czyli mają mierzoną temperaturę (oczywiście bezdotykowym termometrem), mają dezynfekowane ręce, przeprowadzona jest krótka ankieta. Dopiero po wstępnej kwalifikacji osoba jest zarejestrowana i przechodzi standardową drogę dawcy. Na każdym etapie używa się jednorazowego sprzętu i środków ochrony osobistej. Zachowujemy wszystkie procedury bezpieczeństwa dawcy.

Warto pamiętać, że dla każdego z nas, dla naszych najbliższych może być potrzebna krew i nie możemy pozwolić, aby brak krwi decydował o życiu i zdrowiu człowieka. W praktyce jednorazowe oddanie krwi może pomóc nawet trzem osobom.


Sięgaj wyżej! Podnoś swoje kompetencje z firmą szk...
Prawdy nie można rozstrzelać, czyli 82. rocznica s...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.