Malanów: KGW Targówka na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ,,Polska od Kuchni”

KGW Targówka

KGW w Targówce zakwalifikowało się do udziału w Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni”. Kategorie konkursowe obejmowały: Wybory Miss Wdzięku (Miss do 45 roku życia oraz Miss 45+), Konkurs Kulinarny, Konkurs Artystyczny oraz Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa.

Nasze reprezentantki wzięły udział w trzech kategoriach konkursowych: konkursie kulinarnym serwując swój specjał - pyzy z farszem z kaczki i młodą kapustką, konkursie artystycznym, w którym Pani Bożena Świerk zaprezentowała szydełkowe arcydzieła oraz w konkursie Miss Wdzięku do 45 roku życia, w którym o tytuł walczyła przewodnicząca KGW w Targówce Magdalena Knop.

W I etapie konkursu, komisje konkursowe spośród nadesłanych zgłoszeń wybierały najbardziej inspirujące koła we wszystkich kategoriach. Do II etapu, czyli półfinałów wojewódzkich, które odbyły się 11 września 2021r. w Swarzędzu, Gminę Malanów i CKiBP w Malanowie reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Targówce startując w dwóch kategoriach konkursowych: Artystycznym i Miss Wdzięku. Reprezentowały nas: Jadwiga Kurzaj, Bożena Świerk, Aneta Kokorzycka, Ewelina Linka, Maria Knop, Magdalena Knop oraz Olga Linka.

Festiwal prowadził Mateusz Szymkowiak – dziennikarz i prezenter TVP. Relację z festiwali można było oglądać w programie ,,Pytanie na Śniadanie” w TVP 2. Podczas festiwalu pokazy kulinarne prowadził kucharz z programu ,,Pytanie na śniadanie” Jakub Steuermark , który był także jednym z Jurorów we wszystkich kategoriach konkursowych. Uczestnikom festiwalu umilał czas zespół Horyzonty, który zaśpiewał autorskie piosenki, a także utwory znanych polskich wokalistów.

Wydarzeniu towarzyszyły nie tylko emocje, ale także niesamowita atmosfera. W strefie kulinarnej królowały dania z kaczki i królika, nie zabrakło też przepysznych nalewek własnej produkcji. Zachwyt zwiedzających wzbudziły wystawione przez koła gospodyń przepiękne rękodzieła: szydełkowe ozdoby, robótki na drutach, haftowane bluzki, biżuteria, rzeźby, świeczki, świeczniki i mydełka oraz wiele innych wspaniałych ozdób i dekoracji.

Serca jury i uczestników festiwalu zdobyło KGW w Gulczu, które zaprezentowało poloneza tańczonego przez same panie.

W gąszczu konkurencji stoisku KGW Targówka z rękodziełem pani Bożeny Świerk nie udało się stanąć na podium, natomiast w głosowaniu sms zdobyło ono 4 miejsce.

Sukcesem zakończył się udział Magdaleny Knop w Wyborach Miss Wdzięku. Jury doceniło grację uczestniczki przyznając jej wyróżnienie.

W Wyborach Miss Wdzięku Magdalena Knop otrzymała wyróżnienie.

Ostatni etap konkursu, czyli wielki Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Reprezentantkom Gminy Malanów nie udało się przejść do wielkiego finału.

Koło Gospodyń Wiejskich w Targówce dziękuje panu Ireneuszowi Augustyniakowi – Wójtowi Gminy Malanów i pani Małgorzacie Przygońskiej – dyrektorowi Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Magdalena Knop

Dobra: Projekt w Skęczniewie zakończony
Gm.Turek: Zapraszamy na Festyn Rodzinny do Pęcherz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.