Malanów: Kiermasz Mikołajkowy z charytatywnym akcentem

Kiermasz Malanów

Pyszne i różnorodne ciasta, bombki choinkowe i stroiki. To tylko niektóre z przedmiotów zaprezentowanych podczas Pierwszego Charytatywnego Kiermaszu Mikołajkowego. Odbył się on w niedzielę, 5 grudnia w Malanowie.

Wyjątkowe rękodzieła nabyć mogli mieszkańcy gminy Malanów podczas dzisiejszego wydarzenia. Rodzajów ciast było tak wiele, że smaki zaspokoić mogły każde podniebienie. Oprócz tego ozdoby świąteczne, ręcznie robione kartki oraz zabawki dla dzieci to doskonałe upominki dla najbliższych.

Kiermasz był okazją do pomocy dwójce osób. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na zakup protezy dłoni dla Pauliny Jasiak oraz rehabilitację Dariusza Dzwoniarka.

Paulina, mam 34 lata i ciężko pracowała na wszystko, co udało jej się osiągnąć. Sekunda wywróciła wszystko do góry nogami. Chwila sprawiła, że zaczyna od nowa, uczy się życia bez ręki. Niecałą godzinę przed zakończeniem swoich obowiązków Paulina musiała wyczyścić maszynę, przy której pracowała. Nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa, za bardzo zbliżyła swoją prawą dłoń do przenośnika ślimakowego, przez co została ona wciągnięta, zmiażdżona i odcięta. To z jednej strony tylko dłoń, ale życie zmieniło się nie do poznania. Od tej pory każda czynność jest wyzwaniem. Paulina uwielbiała jazdę na rowerze, o której teraz musi na pewien czas zapomnieć, Regularnie tańczyła i uprawiała sport, co bez ręki jest bardzo trudne. Obowiązki domowe wykonywała z radością, natomiast teraz odkręcenie słoika czy choćby zwykłe prasowanie staje się czynnością nie do zrobienia! Uwielbiała gotować, eksperymentować w kuchni, a teraz nie ma jak stabilnie chwycić przyrządów kuchennych. Wszystko trwa dłużej i okupione jest ogromnym staraniem, frustracją i zrezygnowaniem. Na rynku istnieją protezy, które pozwalają funkcjonować niemal tak, jak przed wypadkiem. Jest to dla Pauliny ogromna szansa, by wrócić do dawnego życia, by gotować dzieciom ulubione potrawy, wsiąść na rower, do samochodu.


Darek jest mieszkańcem Malanowa. Ma 47 lat i niespodziewanie jego życie zmieniło się nie do poznania. Dostał on udaru krwotocznego mózgu w wyniku którego powstał niedowład połowiczny lewostronny ciała.
Trzy miesiące przebywał na Oddziale Rehabilitacyjnym. Ręka i noga nadal są bezwładne, a Darek porusza się na wózku inwalidzkim. Czeka go ciężka, długotrwała i kosztowna rehabilitacja, aby móc normalnie funkcjonować.
Celem zbiórki była intensywna rehabilitacja i zakup sprzętu ortopedycznego.

Organizatorem wydarzenia byli wójt gminy Malanów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie oraz Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Malanów.

Przykona: Magia Świąt podczas Charytatywnego Jarma...
„Życzliwość jest wyjątkową cnotą ludzką”, czyli sp...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Turek w poniedziałek, 06 grudnia 2021 08:49

Brawo Malanów

Brawo Malanów:D
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.