Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Kolejne drzewa miododajne posadzone

Drzewa miododajne

To już kolejny raz, kiedy samorząd Gminy Malanów pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dotację za zakup sadzonek drzew miododajnych. Dofinansowanie, zgodnie z umową z dnia 04.04.2024 r. wyniesie 20.000 zł. i jest to maksymalna wartość dofinansowania jaką można na ten cel otrzymać. Pozyskane Fundusze pozwolą na zakup i posadzenie 45 szt. klonów pospolitych. Wkład własny gminy wyniesie zaledwie 2.500,00 zł.

To kolejna edycja akcji nasadzeń drzew i krzewów miododajnych. Gmina Malanów uczestniczyła w edycji w latach 2019, 2021 i 2022. Pozyskane wówczas sadzonki rosną na ulicy Parkowej (57 drzew) na terenie zielonym za tzw. Ośrodkiem Zdrowia (22 drzewa), w Dziadowicach tuż przy boisku piłkarskim (19 drzew).

Sadzenie drzew miododajnych jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć zapobiegających wymieraniu pszczół, a ponadto poprawia jakość powietrza, jak również korzystnie wpływa na zmiany mikroklimatu.

A jeśli już mowa o wymieraniu pszczół, uczulając Państwa na los tych niezbędnych dla nas i naszej planety owadów zachęcamy do zapoznania się z apelem dotyczącym stosowania oprysków, który można znaleźć pod poniższym linkiem.

https://pzp.biz.pl/2023/04/26/apel-dotyczacy-stosowania-opryskow/

źródło: malanow.pl

Zbigniew Korzeniowski: Ostatnia prosta przed II tu...
Malanów: Oszczędzamy energię. Przy oczyszczalni po...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.