III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”

Malanów

W dniu 13-09-2020r. Koło Gospodyń Wiejskich ze Żdżenic wzięło udział w Ogólnopolskich dożynkach połączonych z piknikiem rodzinnym, które odbyły się w Bralinie koło Kępna. Gościem honorowym III Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczności Polskiej Wsi” był Prezes Rady Ministrów. KGW Żdżenice reprezentowało Gminę Malanów oraz Powiat Turecki.

Uroczystości rozpoczęły się w południe o godz. 12.00 mszą św. w Sanktuarium Maryjnym na Pólku. Obok premiera Mateusza Morawieckiego na święto przyjechali ministrowie: rolnictwa, rodziny i polityki społecznej, sportu a także wojewoda Wielkopolski oraz inni zaproszeni goście. Powiat Turecki reprezentowali starosta Dariusz Kałużny i Poseł na sejm Ryszard Bartosik. Panie z KGW Żdżenice poznały osobiście Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć. Po mszy św. i przejściu korowodu dożynkowego starostowie wręczyli chleb Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który zabrał głos a po nim minister rolnictwa oraz Wojewoda Wielkopolski. Zostały wręczone odznaczenia dla Kół Gospodyń Wiejskich, medale 100-lecia odzyskania niepodległości, odznaczenia „Zasłużonych dla rolnictwa” i odznaczenia’ Meritis pro familia”. Na koniec wystąpiły zespoły ludowe. Po godz. 15.00 odbył się poczęstunek wszystkich przybyłych gości oraz degustacja wyrobów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

źródło: malanow.pl


Malanów: Ponad milion złotych na drogi
Władysławów: Budowa sieci wodociągowej do hydrantu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.