Malanów: Łączmy się w pracy i walce o niepodległość Polski

Malanów: Narodowe Święto Niepodległości
- Odrzućmy wszystko co nas dzieli i bierzmy wszystko co nas łączy w pracy i w walce o wolność i niepodległość Polski - mówił wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak podczas uroczystości patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 
 
 
Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęto od mszy świętej w malanowskim kościele. Bezpośrednio po nabożeństwie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Malanowie zaprezentowali wszystkim program artystyczny, na który złożyły się najpopularniejsze patriotyczne pieśni. Punktualnie o godz. 12.00 przy pomniku poświęconym „Walczącym o wolność Ojczyzny” wszyscy zebrani uroczyście odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego i tym samym społeczność gminy Malanów włączyła się w akcję „Niepodległa do hymnu”.
 
W swoim okolicznościowym wystąpieniu wójt Ireneusz Augustyniak powołał się na dewizę generała Władysława Andersa jaką przyjął przy tworzeniu Wojska Polskiego w ZSRR. - Odrzućmy wszystko co nas dzieli i bierzmy wszystko co nas łączy w pracy i w walce o wolność i niepodległość Polski. Ta dewiza dziś jest jak najbardziej aktualna w tym naszym skłóconym i podzielonym kraju i wobec tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą - podkreślił wójt Augustyniak. 
O wolność trzeba dbać. Mieszkańcy powiatu tureckie...
Dar, którego powinniśmy strzec. Turkowianie uczcil...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.