Malanów: Lokalna tradycja i swojskie smaki na festynie w Dziadowicach

Festyn w Dziadowicach

Na wakacyjnym festynie w Dziadowicach bawiły się całe pokolenia, a dodatkowym magnesem były przygotowane atrakcje, w tym swojskie specjały przygotowywane przez miejscowe gospodynie.

Przy słonecznej pogodzie nie zabrakło mieszkańców, którzy niedzielne popołudnie postanowili spędzić na dorocznym festynie. Był on nie tylko okazją do międzypokoleniowej integracji, ale też przybliżenia lokalnej kultury oraz tradycji. Stąd też występy miejscowych artystów, w tym zespołów Tradycja i Jarzębinki, które od lat sławią gminę Malanów nie tylko w powiecie tureckim. Emocji dostarczyła loteria fantowa oraz zabawy i dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych uczestników. Nie zawiedli również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy prezentowali m.in. wyposażenie wozu bojowego. Można było także podziwiać pokaz karate oraz zumby.

Miejscowe gospodynie zadbały też o podniebienia, przygotowując domowe smakołyki. W kulinarnym klimacie przeprowadzono również konkurs polegający na… ważeniu szynki. Popołudnie w Dziadowicach upłynęło w rodzinnej atmosferze pełnej słońca i dobrej zabawy.

„A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź”, czyli wiel...
Dobra: Tradycja żniw kolejny raz ożyła w Potworowi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 07 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.