Malanów: Międzypokoleniowa integracja na Dzień Kobiet w Bibiannie

Dzień Kobiet w Bibiannie

Z gestem, uśmiechem, radością i upominkiem - tak mieszkanki Bibianny obchodziły swoje święto. Było gwarno i wesoło, a do wspólnej zabawy włączyło się kilka pokoleń, dając dowód na to, że siła tkwi w kobietach.

To już tradycja, że z okazji Dnia Kobiet panie mogą zapomnieć o swoich codziennych obowiązkach. Całą pracę biorą na swoje barki panowie, a przewodzi im w tym sołtys Arkadiusz Wszędybył. Nie inaczej było również w tym roku. Do świętowania przyłączyli się włodarze gminy, na czele z wójtem Ireneuszem Augustyniakiem, a także przewodniczącym rady gminy Karolem Płóciennikiem i radnymi powiatowymi – Zofią Gruszczyńską i Janem Grucą, który choć nieobecny, przygotował dla pań upominki.

W Dniu Kobiet w Bibiannie wzięło udział około 70 pań oraz inni zaproszeni goście. Były to głównie mieszkanki sołectwa Bibianna, ale też połączone więzami rodzinnymi i koleżeńskimi z miejscowością panie.

Dla każdej uczestniczki niedzielnego spotkania był kwiatek i rozmowy przy wspólnym stole zastawionym smakołykami. Dla wszystkich kobiet zaśpiewał młody mieszkaniec Malanowa, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Turku, radny Młodzieżowej Rady Gminy w Malanowie - Mateusz Maćczak. Mateusz sięgnął po utwory z repertuaru Franka Sinatry i Dawida Podsiadło.

Impreza została sfinansowana ze środków funduszu sołeckiego oraz składek uczestniczących osób. Panie również brały udział w przygotowaniach (dekoracja sali, ciasta), w pomoc przy działaniu włączyli się także naczelnik oraz wiceprezes OSP Bibianna. O oprawę muzyczną zadbał druh Mariusz Karski. Spędzony w miłej atmosferze Dzień Kobiet okazał się okazją do międzypokoleniowej integracji, a panowie bawili się równie dobrze jak panie.
Jednostka OSP wciąż bez garaży- czyli walne zebran...
Adrian Skopiński we fryzjerskiej czołówce świata. ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.