Malanów: Mikołajkowy kiermasz dla Oli

Kiermasz dla Oli

Choć grudzień zwykle kojarzy się z chłodem w Malanowie biją dziesiątki gorących serc otwartych na pomoc. W mikołajkową niedzielę zorganizowano tam kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie Aleksandry Zwolińskiej, u której zdiagnozowano nieoperacyjny nowotwór mózgu.

Aleksandra Zwolińska, młoda kobieta, mama malutkiej Marcelinki zamiast cieszyć się przygotowaniami do świąt w rodzinnym gronie musiała podjąć walkę z trudnym przeciwnikiem. Diagnoza lekarzy była przerażająca - glejak wielopostaciowy (nowotwór złośliwy mózgu). Guz o wielkości około 8 cm położony na dwóch półkulach mózgu jest nieoperacyjny i niemożliwy do usunięcia. Najpierw podjęto leczenie w Polsce – chemioterapię i radioterapię. Szansą jest immunoterapia w Niemczech, metoda niekonwencjonalna, ale bardzo skuteczna w przypadku takich glejaków. Jest to również metoda bardzo kosztowna, więc bliscy, przyjaciele i mieszkańcy gminy Malanów oraz całego powiatu tureckiego ruszyli z pomocą.

W niedzielę, 6 grudnia przed salą sportową w Malanowie zorganizowano kiermasz. Wszystko, co można kupić podarowali mieszkańcy, przyjaciele Oli oraz lokalni przedsiębiorcy. Przygotowano przetwory, słodkości, wypieki, zabawki, a także świąteczne stroiki i dekoracje.Był również sportowy akcent, bowiem w hali rozegrał sie tunrniej piłki nożnej w którym zawalczyły drużyny Mleczarnia Turek, Kubacki PPHU, Sungarden Przykona, Gmina Malanów, Drewtur, Profim, Drawer, Sungarden Malanów. Tym razem nie liczył się wynik, a jedynie inicjatywa, która pomoże Oli walczyć z chorobą.

Dochód w całości trafi na konto Aleksandry.

fot.M.JAC
Kierowco! Od wczoraj możesz ruszać w trasę bez dok...
Gm. Turek: W remizie w Kalinowej zbierano bezcenne...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.