Malanów: Nie ma inkaso, są wyższe diety

Diety sołtysów z gminy Malanów

Sołtysi w gminie Malanów nie dostają inkaso, bo - w przeciwieństwie do innych gmin powiatu tureckiego - nie oni zajmują się zbieraniem podatków. Od 1 marca będą jednak otrzymywać wyższe diety.

Dotychczas zryczałtowana dieta dla sołtysów w gminie Malanów wynosiła 239 zł. Decyzją radnych zostanie ona zwiększona i od początku przyszłego miesiąca wynosić będzie 300 zł. Dodatkowo podczas ostatniej sesji radni ustalili, że opłata za dostarczanie nakazów podatkowych (dostarczonych do końca lutego każdego roku podatkowego), wynosić będzie pięć złotych brutto za każdy dostarczony nakaz w danym sołectwie.

Co w przypadku sołtysów, których kadencja kończy się bądź rozpoczyna w trakcie miesiąca kalendarzowego? W takich przypadkach dieta wypłacana będzie w wysokości proporcjonalnej do liczby dni pełnienia funkcji sołtysa.

Dlaczego Wiosna Roberta Biedronia nie wróży w Turk...
Przykona: Dziesięć procent dla sołtysów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.