Malanów: Nie o takiej drodze marzyli mieszkańcy Feliksowa

Droga w Feliksowie

W miejscowości Feliksów (gmina Malanów) dokonano przebudowy drogi, na co długi czas czekali mieszkańcy. Jak jednak mówi wielu z nich nie jest ona spełnieniem marzeń, a inwestycja pozostawia wiele do życzenia.

Umowa z firmą Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych S.A. z siedzibą w Kole na zadanie „Przebudowa drogi w miejscowości Feliksów” podpisana została 17 października. Inwestycja opiewa na kwotę 1 700 715,94 zł brutto. Należy dodać, że przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Województwa Wielkopolskiego i wynosi 205 100,00 zł.

Mieszkańcy Feliksowa o podjęcie inwestycji starali się długo. Również radość z wiadomości dotyczącej jej realizacji była duża. Po przebudowie drogi okazało się jednak, że nie tak miało być, a zawód wielu osób był ogromny.

- Ta droga jest tak wąska, że dwa pojazdy ledwo mogą się minąć. Jest to praktycznie niemożliwe. Szerokość tej drogi stanowi problem. Wielokrotnie widziałem, jak autobus mija samochód osobowy. Po prostu się nie da. Są rowy, albo drzewa więc zjechać się nie da. Autobus, ciągnik- nie ma różnicy- mówi rozgoryczony mieszkaniec Feliksowa.

Inwestycja obejmowała przebudowę drogi o długości 990m i szerokości 4m w miejscowości Feliksów od drogi wojewódzkiej w stronę świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy o polepszenie warunków dojazdu do miejsc dla nich strategicznych walczyli od dawna, jednak nikt nie spodziewał się, że droga będzie takiej szerokości. Wiele osób „wadliwości” upatruje się w wyborach samorządowych.

- Droga jest zrobiona tak, żeby była. Chyba chcieli nam zamydlić oczy przed wyborami i pokazać, że coś się dzieje. Cieszymy się, że ktoś wreszcie zwrócił uwagę na nasz problem, jednak chcielibyśmy żeby jeśli coś się robi zrobione było porządnie. Tu chodzi również o bezpieczeństwo- mówi mieszkanka wsi.

Przebudowa drogi obejmowała w swym zakresie roboty przygotowawcze, ułożenie warstw podbudowy, wykonanie robót nawierzchniowych, ustawienie oznakowania, roboty porządkowe oraz zabezpieczenie gazociągu.
Znamy rywala Kamila Gardzielika! Przed bokserem st...
Turkowscy Przedsiębiorcy Pomagają Zwierzętom

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

JA w sobota, 03 listopad 2018 20:20

To jest szerokosc drogi chyba na jeden samochod a nie 2.. ;(

To jest szerokosc drogi chyba na jeden samochod a nie 2.. ;(
wtorek, 26 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.