Malanów: Nowa komisja stała w Radzie Gminy

Sesja Rady Gminy Malanów

Podczas piątkowej (11 stycznia) sesji Rady Gminy Malanów powołano Komisję Skarg, Wniosków i Petycji. Jej wyłonienie jest podyktowane wymogami ustawowymi.

Obligatoryjne powołanie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, jako komisji stałej Rady Gminy wynika z przepisów ustawy o samorządzie terytorialnym. Prawo stanowi, że w skład komisji wchodzą radni, w tym przedstawiciele wszystkich klubów, z wyjątkiem radnych pełniących funkcje przewodniczącego albo wiceprzewodniczącego Rady Gminy (jest to rozwiązanie analogiczne do tego, jakie obowiązuje w odniesieniu do komisji rewizyjnej). Skład ilościowy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji zależy zatem od uznania Rady Gminy, ale nie może być inny od uregulowanego w statucie, a ponadto liczba członków komisji musi być tak ukształtowana, aby każdy z klubów był reprezentowany przez co najmniej jednego radnego.

Członkami Komisji Skarg, Wniosków i Petycji zostali w Malanowie Kamil Strzelczyk (przewodniczący), Małgorzata Lament oraz Łukasz Włodarczyk. Decyzje zarówno co do składu osobowego, jak i osoby przewodniczącego zapadły jednogłośnie.

Zimowe utrzymanie dróg
Od poniedziałku zmiany w Wydziale Komunikacji w Tu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 09 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.