Malanów: Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

Chodnik Dziadowice

Przed świętami skończyły się ostatnie prace związane z wykonaniem chodnika na drodze powiatowej 4488P w miejscowości Dziadowice.

Dziś Starosta Dariusz Kałużny i Wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak oficjalnie otworzyli nowy chodnik w obecności Konrada Gromady z Zarządu Dróg Powiatowych, radnego Rady Gminy Malanów Łukasza Włodarczyka, oraz wykonawcy inwestycji - Witolda Rosiaka z firmy VIA z Władysławowa.

Zrealizowana inwestycja, to kolejny przykład znakomitej współpracy powiatu i gminy. Nowy chodnik z kostki brukowej wraz z wjazdami oraz nowym oznakowaniem drogowym wykonano głównie z myślą o bezpieczeństwie użytkowników drogi a zwłaszcza dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły. Budowa kosztowała 179.305,16 zł. Gmina wsparła ww. zadanie dotacją w kwocie 75.000,00 zł, pozostałe środki finansowe wyłożył Powiat Turecki.

 

Brudzew: Oszczędzać i minimalizować wydatki - plan...
Kawęczyn: Wszystko dopięte na ostatni guzik. Po no...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Marek w poniedziałek, 04 stycznia 2021 21:02

Piękny chodni, tylko kto go będzie sprzątał, bo tam ludzie do tego nie nawykli

Piękny chodni, tylko kto go będzie sprzątał, bo tam ludzie do tego nie nawykli
Gość - Lokalna Wredota w środa, 30 grudnia 2020 11:34

To jest chodnik na miarę naszych możliwości. My tym chodnikiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz chodnik, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

Ale że Posła nie było? I Stasia...? Jeszcze nogę kto skręci na tej pogańskiej budowli

To jest chodnik na miarę naszych możliwości. My tym chodnikiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz chodnik, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo! Ale że Posła nie było? I Stasia...? Jeszcze nogę kto skręci na tej pogańskiej budowli
Gość - Ewa w środa, 30 grudnia 2020 14:39

Nie było poczęstunku

Nie było poczęstunku :D
Gość - michasz w wtorek, 29 grudnia 2020 15:48

A w Turkowicach można po błocie iść i dostać woda z koleiny

A w Turkowicach można po błocie iść i dostać woda z koleiny ;)
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.