Malanów: O czym marzą młodzi detektywi

Noc Detektywów

Jesienny wieczór oraz noc 24 września 2021r. były pełne wrażeń dla młodych ludzi biorących udział w „Nocy detektywów” zorganizowanej przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Gra terenowa dla młodzieży oparta na wątku poszukiwania skarbu wzbudzała wiele emocji. Zadania dla uczestników przygotował Krzysztof Petek, a wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie.

Krzysztof Petek - dziennikarz, pisarz, podróżnik, organizator wypraw i szkół przetrwania, propagator zdrowego stylu życia, człowiek otwarty na świat i ludzi. Przemierzył kilka kontynentów w organizowanych przez siebie wyprawach. Opowieści związane z tymi wyprawami stanowiły punkt wyjścia do przekazania młodzieży ponadczasowych wartości i propagowania zdrowego trybu życia bez uzależnień od alkoholu, środków odurzających czy rożnego rodzaju mediów. Uczestnicy spotkania z uwagą i w skupieniu wysłuchali słów pana Krzysztofa.

Drugą część “Nocy detektywów” stanowiła gra terenowa. Uczestnicy spotkania podzielili się na trzy grupy, których zadaniem było odnalezienie i rozwiązanie zagadek ukrytych w budynku CKiBP oraz na terenie Malanowa. Prawidłowe ich rozwiązanie dawało punkty, za które można było wylicytować wskazówki prowadzące do miejsca ukrycia skarbu. Wyścig z czasem i zmęczeniem kilkugodzinnymi poszukiwaniami zakończył się sukcesem. Skarb został odnaleziony, a zwycięzcy nagrodzeni książkami z dedykacją od pana Krzysztofa.

Po emocjach związanych z poszukiwaniem skarbu przyszedł czas na refleksję. Pan Krzysztof w rozmowie z młodzieżą namawiał ich do wiary w siebie i we własne możliwości oraz do realizacji marzeń. Marzenia powinny być precyzyjne, a ich realizacja nie koniecznie szybka, ale za to konsekwentna. I właśnie tej konsekwencji w realizowaniu marzeń życzymy młodym detektywom.

Anna Sobczak


10 lat OSL w Turku
Gm.Turek: Wyjątkowy „Dzień pieczonej pyry” w Żukac...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.