Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Odbiór śmieci nie zdrożeje. Mieszkańców ominą podwyżki

śmieci

Mieszkańców gminy Malanów w tym roku ominie podwyżka opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Nie wiadomo jednak, kto docelowo zajmie się obsługą systemu gospodarowania śmieciami komunalnymi. O tym rozstrzygnie Krajowa Izba Odwoławcza.

Jak podczas czwartkowej (25 stycznia) sesji informował wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak pierwszy przetarg na odbiór odpadów zorganizowano już w październiku ubiegłego roku. Zgłosiła się jedna firma, jednak kwota znacznie przewyższała środki zabezpieczone w budżecie. Kolejny przetarg również unieważniono z tych samych powodów. Dopiero w trzecim przetargu złożono dwie oferty Spółdzielni Socjalnej „Razem dla Środowiska” z Ostrowitego oraz Zakład Oczyszczania GMI-TUR Wiesława Baranowskiego. Jeden z oferentów złożył odwołanie i całość procedury zmierzającej do podpisania umowy z wybranym oferentem, czyli Spółdzielnią Socjalną przedłużyła się. Na czas trwającego postępowania odwoławczego podpisano umowę z firmą GMI-TUR, czyli dotychczasowym wykonawcą. Umowa została zawarta na styczeń 2024 roku z możliwością przedłużenia. W pewnym momencie powstało też zamieszanie, bo obie firmy dostarczyły mieszkańcom swoje harmonogramy.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców gminy Malanów jest fakt, że niezależnie od tego, kto docelowo odbierać będzie od nich śmieci, cena za tę usługę nie wzrośnie.
Tuliszków: Sołtysi z dłuższą kadencją
Zarząd PGKiM: Liczą się czyny, a nie słowa

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.