Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Odblaski wspomogą działania dzielnicowego

Malanów

Odblaski zapewniają doskonałą widoczność, a co za tym idzie również większe bezpieczeństwo pieszym poruszającym się po zmroku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym i wczesno-wiosennym, kiedy na drogach, nawet w dzień panuje niedostateczna widoczność. Jak podkreślają specjaliści, piesi poruszający się bez jakichkolwiek odblasków są widoczni dla kierowców z odległości zaledwie kilku metrów. W przypadku używania odblasków ta odległość może wzrosnąć nawet do 200 metrów. Używanie odblasków jest niezwykle istotnie nie tylko nocą, wczesnym rankiem czy wieczorem, ale również podczas opadów deszczu.

W bieżącym półroczu dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Turku na terenie naszej gminy prowadzi wzmożone działania polegające na wyeliminowaniu problemu poruszania się pieszych po zmroku poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych. Wychodząc naprzeciw tym działania, Wójt Gminy Malanów przekazał na ręce dzielnicowego asp. sztab. Krzysztofa Aleksanderka elementy odblaskowe w postaci opasek.

Warto pamiętać, że zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Elementy odblaskowe warto umieścić na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców, gdyż wtedy ich widoczność jest najlepsza.

źródło: malanow.pl

„Forum Rolnicze Powiatu Tureckiego 2024”
Gdzie zezłomować samochód?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.