Malanów: Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

Świetlica Celestyny

Dnia 11 września w sołectwie Celestyny w Gminie Malanów, odbyło się uroczyste otwarcie nowej świetlicy wiejskiej.

W uroczystości wzięli udział: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, Przewodniczący Rady Gminy Karol Płóciennik, proboszcz malanowskiej parafii ks. Prałat Stanisław Płaszczyk, radni, sołtysi, przedstawiciele Urzędu Gminy, wykonawca inwestycji Karol Kuszczyński, oraz sołtys, rada sołecka i mieszkańcy sołectwa Celestyny.

Po powitaniu przez sołtysa wszystkich przybyłych na uroczystość gości, nastąpiło wspólne symboliczne przecięcie wstęgi przez Pana Marszałka, Wójta, Przewodniczącego rady Gminy, księdza Prałata i sołtysa, po czym ks. Prałat dokonał poświęcenia świetlicy oraz terenu rekreacyjno-zabawowego.

Wewnątrz świetlicy, nastąpiły okolicznościowe przemówienia i podziękowania. Sołtys krótko przedstawił historię jej budowy i podziękował wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Pan Marszałek Krzysztof Grabowski docenił determinację sołectwa w dążeniu do celu, a także zwrócił uwagę na to, jak bardzo istotne są takie inwestycje – zwłaszcza w procesie integracji sołeckich społeczności. Pozostali goście również wyrazili swą aprobatę i uznanie, składając także stosowne życzenia mieszkańcom Celestyn. Po wręczeniu sołtysowi prezentów przystąpiono do wspólnego posiłku, tocząc wiele ciekawych rozmów w przyjaznej atmosferze.

Po paru godzinach, dostojni goście zaczęli się żegnać i uroczystość powoli zmierzała ku końcowi.

W imieniu własnym i mieszkańców Celestyn, jeszcze raz składam gorące podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się o budowy naszej świetlicy. Zwłaszcza Panu Marszałkowi oraz Panu Wójtowi i Radzie Gminy Malanów z Panem Przewodniczącym na czele, bez których ta inwestycja nie mogłaby powstać, a tak, stworzono nam warunki niezbędne do właściwego funkcjonowania sołectwa.

źródło: malanow.pl


Uwaga na fałszywe SMS-y o „nocnej lokacie”
Co należy wiedzieć o autostradach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.