Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Pandemia powstrzymała rozbudowę szkoły w Dziadowicach

Zrzut-ekranu-2020-06-13-o-08.50.13

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dziadowicach (gmina Malanów) o salę sportową będzie musiała poczekać. Plany dotyczące inwestycji powstrzymała m.in. pandemia koronawirusa, ale też niedostateczny poziom dofinansowania, na który mogla liczyć gmina. 

 

Jak wyjaśnił wójt Ireneusz Augustyniak w tym roku gmina nie złożyła wniosku w ramach programu Sportowa Polska, ponieważ nie uzyskano pozwolenia na budowę sali sportowej. Decyzje zostały bowiem wstrzymane ze względu na pandemię koronawirusa. Drugim z powodów był stosunkowo niski poziom dofinansowania, jakie można było otrzymać na tę inwestycję. - Nabór tegoroczny nas nie zadowalał, bo gmina przekroczyła próg i maksymalne dofinansowanie to w tym roku to 33 proc. Mieliśmy zaplanowane pozyskanie środków z innych źródeł, ale z powodu pandemii wszystko zostało wstrzymane. Budowę będziemy starali się robić jak najszybciej, ale pewnie w przyszłym roku - wyjaśniał wójt Ireneusz Augustyniak. 

 

Koszt inwestycji w Dziadowicach to blisko cztery miliony złotych.  Jak wskazywał wójt Augustyniak budowę być może uda się rozpocząć w pierwszej połowie przyszłego roku. 

Turek: Bezpieczniej na Górniczym Osiedlu. Nowe mie...
Pomóżmy Kindze stanąć na nogi! 

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - PCP w sobota, 13 czerwca 2020 20:02

Oby nie była wymówką do innych inwestycji
- czerwiec w połowie a koparek jakoś nie widać.

Oby nie była wymówką do innych inwestycji - czerwiec w połowie a koparek jakoś nie widać.
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.