Malanów: Podstawówka w Kotwasicach z oddziałem przedszkolnym i klasami I-III

Sesja Rady Gminy Malanów

Od września nauka w Szkole Podstawowej w Kotwasicach będzie możliwa tylko w klasach I-III i oddziale przedszkolnym. Jest to powrót do struktury, w której placówka funkcjonowała w pierwszych latach swojej działalności.

Budynek Szkoły Podstawowej w Kotwasicach oddano do użytku w 2007 roku. Wówczas dzieci uczyły się tam w tzw. oddziale „zerowym” i klasach I-III. Od roku 2017 placówka funkcjonuje w pełnej strukturze - od I do VIII klasy. W tym roku szkolnym uczy się tam 18 dzieci - siedmioro w II klasie oraz jedenaścioro w przedszkolu. Przy tak małej liczbie dzieci nieekonomiczne jest utrzymywanie pełnej struktury klas. Jednocześnie uchwała, którą w czwartek, 21 lutego podjęli rady gminy Malanów uwzględnia stanowisko mieszkańców Kotwasic, którzy chcą mieć szkołę w swojej miejscowości.

Uczniowie klas IV-VIII będą mogli uczyć się w Szkole Podstawowej w Malanowie

Nauka poprzez zabawę – Tydzień Języka Ojczystego w...
Malanów: Diety radnych po nowemu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.