Malanów: Podsumowanie konkursu na najładniejszą posesję w gminie

Gmina Malanów

Za nami już druga edycja konkursu na najładniejszą posesję w Gminie Malanów. Tym razem komisja konkursowa musiała wybrać trzy posesje spośród zgłoszonych. Praca taka wydaje się lekka, łatwa i przyjemna, tymczasem łamanie głowy było niemałe. Tu pięknie a tam jeszcze piękniej.

Każdy z członków komisji miał swoje preferencje i broniąc swojego kandydata sypał argumentami jak z rękawa. Finał, jaki nastąpił jest efektem wyciągnięcia średniej arytmetycznej z punktów przyznanych przez poszczególnych członków komisji i kształtuje się następująco:

- I miejsce i nagroda 700 zł Państwo Monika i Tomasz Kędzia z Miłaczewa,

- II miejsce i nagroda 500 zł Państwo Ilona i Andrzej Filipowicz z Malanowa,

- III miejsce i nagroda 300 zł Państwo Teresa i Jan Ignasiak z Dziadowic.

Posesja państwa Kędziów to przykład ładu i harmonii. Wjeżdżając na posesję przywita nas przycięty i wypielęgnowany trawnik, który współgra z otoczeniem. Dalej estetyczne ogrodzenie i pięknie skomponowane rabaty kwiatowe. Posesja ta świeci przykładem zarówno w części frontowej jak i na tzw. tyłach. Znajdziemy tu mało spotykany gdzie indziej podział na strefy, tą oficjalną przed domem ze sporym przedogródkiem, tą rekreacyjną ukrytą przed innymi wewnątrz podwórza i tą użytkową tuż za nim. W podwórku znajdziemy rewelacyjnie wręcz zaaranżowany taras i miejsce zabaw dla dzieci, dalej odkryjemy wolierę z papuszkami falistymi, miejsce dla psa, miejsce dla domowego drobiu czy przydomowy ogródek ze zdrowymi warzywnymi i owocowymi przysmakami. Jest więc wszystko, czego potrzeba dla ciała i ducha, a przy tym wszystko w rewelacyjnym, praktycznym ułożeniu i nienagannym porządku.

Posesja państwa Filipowiczów to niewielka działa przy ruchliwej ulicy, wtopiona w tło i ze względu na obniżone położenie z daleka niewidoczna. Posesja jest zadbana i uporządkowana, ale to tylko część zalet. Po przekroczeniu bramy mamy wrażenie wejścia w inny, spokojniejszy świat, gdzie można usiąść z poranną kawą i na chwilę zapomnieć o otaczającym nas zgiełku. Cała posesja wydaje się być wyłącznie ogrodem, w dodatku przytulnym i romantycznym. Znajdziemy tu niemało ciekawych pomysłów i inspiracji, jak np. kącik wypoczynkowy wśród roślin, donica wymurowana z cegły czy strzyżone brzozy.

Posesja państwa Ignasiaków to dobry przykład na aranżację w typowo wiejskim stylu. Tu znaleźliśmy świetny przykład na to, że nie tylko działkowcy mogą stworzyć przyjemnie i praktycznie zaaranżowaną przestrzeń przydomową. Jak na wieś przystało, w tym miejscu jest co schrupać i co obejrzeć. Znajdziemy tu poletko z ziemniakami, warzywnik, piękne rośliny ozdobne i co niemiara ozdób, które nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat. Przestrzeń jest tu niewątpliwie duża i wymaga mnóstwa czasu, aby efekt był tak przyjemny. Wzorem tu mogą być świetnie zakamuflowany kompostownik czy miododajne kwiaty posadzone nawet przy kojcu dla psów.

W konkursie wyróżniono również posesję państwa Justyny i Pawła Jakubowskich z Feliksowa oraz państwa Anny i Błażeja Chrostków z Malanowa.

Ogród państwa Jakubowskich jest młodym założeniem, utrzymanym w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. To miejsce z dużą, prywatną przestrzenią, ukrytą w oddalonej od drogi części posesji.

Posesja państwa Chrostków wyróżnia się nowatorskimi aranżacjami, które mimo iż stworzone bez pomocy projektanta zieleni w niczym nie odbiegają od nowoczesnych ogrodów wykonanych przez profesjonalistów. Przestrzeń jest tu wykorzystana dosłownie na każdym centymetrze, tworząc piękne, zadbane i funkcjonalne miejsce.

Konkurs i jego uczestnicy utwierdzili nas w przekonaniu, że nasza gmina jest pięknym miejscem do życia. Miejscem, gdzie można stworzyć przyjazną, funkcjonalną, bezpieczną i piękną przestrzeń. Mieszkańcy naszej małej ojczyzny już wiedzą, że z tych małych puzzli, jakim są nasze posesje można stworzyć piękny obraz Gminy Malanów. Czas teraz, żeby dowiedzieli się o tym inni. A niech nam zazdroszczą.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z posesji TUTAJ

Kawęczyn: Pamięć jest ważna. Rocznica hitlerowskie...
Spoofing czyli podszywanie się - tak przestępcy mo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.