Malanów: Ponad milion złotych na drogi

Malanów

Gmina Malanów otrzymała 1 031 036,00 zł z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych na sfinansowanie planowanych inwestycji. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niekorzystnym skutkom wystąpienia pandemii. Otrzymane wsparcie jest bezzwrotne.

Z otrzymanych środków Gmina Malanów zbuduje prawie dwa kilometry dróg asfaltowych. Na ostatniej sesji Radni Gminy Malanów zdecydowali, że przeznaczają 448 000,00 zł na „Budowę drogi w sołectwie Żdżenice – etap I” oraz 583 036,00 zł na „Przebudowę drogi Kotwasice – Zygmuntówek”. W ramach realizowanych inwestycji zostanie wybudowana droga w miejscowości Żdżenice o długości 730 m. W ramach robót budowlanych zostanie wykonana nawierzchnia drogi z asfaltu szerokości 4,0 m oraz pobocza utwardzone z kruszywa łamanego, ponadto zostanie czyszczony i udrożniony rów przydrożny. Z kolei w Kotwasicach zostanie wybudowana droga długości 990 m. Podobnie jak w Żdżenicach będzie to droga o szerokości jezdni 4,0 m wraz z poboczami o szerokości 75 cm oraz rowami odwadniającymi.

Planowany termin wykonania tych dróg to koniec listopada br., natomiast w chwili obecnej prowadzona jest procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy.

źródło: malanow.pl

Striker na European Kickboxing Challenge w Sulejów...
III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - misiu w poniedziałek, 21 wrzesień 2020 13:37

pierdu pierdu bedzie wiosna, drogi w 5 minut zrobio , a pozniej sie rozjebio po roku

pierdu pierdu bedzie wiosna, drogi w 5 minut zrobio , a pozniej sie rozjebio po roku
Gość
środa, 28 lipiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.