Malanów: Porozumienie z Fundacją Esapuri

Image_4

W poniedziałek 6 sierpnia br., do Urzędu Gminy w Malanowie przybyli przedstawiciele Fundacji Esapuri z Kalisza - Państwo Anna i Zbigniew Kurpikowie.

Celem wizyty było podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy Gminą Malanów a Fundacją. Ze strony Gminy Malanów dokument podpisali Sławomir Prentczyński – Wójt Gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Toms. Strony zadeklarowały chęć prowadzenia obustronnej współpracy na zasadach partnerstwa, dobrowolności i pomocniczości. Porozumienie stanowi podwaliny do dalszej współpracy na rzecz poprawy życia dzieci i młodzieży oraz realizacja projektu ośrodka dla dzieci w mieści Mbarara w Ugandzie. Oczywiście porozumienie nie ogranicza działań w innych obszarach.

Fundacja powstała 13-go października 2017 roku, a jej celem jest realizacja wszelkich form wsparcia prowadzących do poprawy warunków zdrowia i życia ludzi w każdym wymiarze. Nazwa Fundacji pochodzi z języka ugandyjskiego - Esapuri znaczy po prostu różaniec. Mimo krótkiego czasu działania, fundacji udało się zrealizować bardzo wiele dla ugandyjskiej społeczności. Więcej o tym można przeczytać na stronie https://esapuri.org/ oraz w artykule http://rrss.malanow.pl/aktualnosci/fundacja-esapuri-w-malanowie Jak podkreślali na spotkaniu przedstawiciele Fundacji, czasem potrzeba naprawdę niewiele by zmienić życie osób tam żyjących.

Źródło: www.malanow.pl
 
Wideo: Pożar lasu w Kunach, czyli jak zapobiec nie...
„Babskie” samorządy w powiecie tureckim, czyli w k...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.