Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Przed samorządem dużo ciężkiej pracy. Wójt i radni złożyli przysięgę

Malanów

Wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak oraz radni wybrani przez mieszkańców podczas kwietniowych wyborów, 6 maja złożyli uroczystą przysięgę otwierając tym samym IX kadencję samorządu terytorialnego.

W pierwszych obradach uczestniczyło 15 radnych którzy otrzymali mandat zaufania od mieszkańców. Wśród nich są Wszędybył Arkadiusz, Włodarczyk Łukasz Eugeniusz, Herbich Kamil Dawid, Kosmowska Katarzyna, Wasielewski Patryk Mariusz, Frątczak Jerzy Marian, Strzelczyk Kamil Piotr, Kubiak-Tutak Dorota Wioletta, Kwiatkowski Grzegorz Krzysztof, Kurzawa Mateusz, Ogrodowczyk Waldemar, Szymański Daniel, Knop Maria Natalia, Dzięcioł Józef Grzegorz oraz Płóciennik Karol. Zarówno radni jak i wójt odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli uroczyste ślubowanie.

-Staję przed wami na początku kolejnej IX kadencji gminy Malanów. Jaka będzie tego nikt nie wie, będziemy mierzyć się z wieloma wyzwaniami, ale myślę, że wspólnymi siłami damy radę te różne wyzwania pokonać. Możemy różnić się miedzy sobą, ale musimy walczyć o to, aby umieć się porozumieć, bo nie od dziś wiadomo, ze zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Chciałbym podziękować mieszkańcom naszej gminy, którzy oddali na mnie swój głos, dziękuję również tym, którzy poparli moich kontrkandydatów, a przez udział w wyborach wykazali odpowiedzialność obywatelską za losy naszej małej ojczyzny jaką jest gmina Malanów. Od początku powtarzałem, że w przypadku mojego zwycięstwa nie będzie triumfalizmu, ale będzie ciężką praca, której przed nami niemało. Cieszę się, że te wybory po raz kolejny potwierdziły prawdziwość słów nadziei płynących z wielkiego przeboju Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” - ludzi dobrej woli jest więcej - mówił wójt Ireneusz Augustyniak, dziękując poprzednim włodarzom i radnym za wkład w rozwój gminy Malanów oraz tym którzy wspierali go w kampanii wyborczej, a także najbliższej rodzinie.

Do nowo wybranych władz gminy Malanów zwrócił się także obecny na sesji poseł Ryszard Bartosik.

- Pięć i pół roku trwała ostatnia kadencja - dość długo jak na samorząd terytorialny i ośmielę się stwierdzić, że dla gminy Malanów to była złota kadencja, bardzo dobra kadencja. Chciałbym podkreślić szczególną wieź wójta ze swoimi mieszkańcami, to człowiek, który potrafi rozmawiać, słuchać i dzięki temu potrafi państwa godnie reprezentować i rozwiązywać problemy. Stąd pojawiło się wiele inwestycji, one były możliwe dzięki programowi polski ład, ale nie wydarzyłyby się gdyby nie pomysły pana wójta, iskra wyszła stąd. Ogromne środki zostały przekształcone w inwestycje służące mieszkańcom gminy Malanów. Będą służyć przez długie lata - oczyszczalnia ścieków, wozy strażackie, niezliczone kilometry dróg gminnych i powiatowych, bo współpraca samorządów gminy Malanów i powiatu przyniosła układała się bardzo dobrze. Społeczeństwo dokonało dobrego wyboru, bo ten wybór gwarantuje dalszy rozwój gminy Malanów. Osobiście cenię sobie współpracę z wójtem Ireneuszem Augustyniakiem, rozumiemy się niemal bez słów.- mówił Ryszard Bartosik, życząc wszystkim satysfakcji z publicznej, samorządowej pracy.

Pierwszym zadaniem nowej rady był wybór przewodniczącego spośród siebie. Zdecydowano, że funkcję tę pełnić będzie Karol Płóciennik, natomist zastępcą przewodniczącego został Jerzy Frątczak.

fot.M.JAC

422640723 895855282282603 2374037222840147441 n

W gminie Turek bez zmian. Ireneusz Kolenda będzie ...
Tuliszków: Władzę przejęły kobiety, czyli inaugura...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.