Malanów: Przedszkolaki na kwarantannie

Przedszkole

Grupa przedszkolaków z Malanowa została skierowana na kwarantannę, po tym, jak u jednej z osób dorosłych, które miały kontakt z dziećmi badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem.

Zakażenie wykryto u osoby dorosłej, która miała kontakt z przedszkolakami. Na kwarantannę trafiła cała grupa dzieci wraz z domownikami. W całym powiecie na COVID-19 chorują kolejne osoby.

- Jest tak dużo zachorowań objawowych, że ta liczba rośnie dynamicznie. Jeśli chodzi o zakłady pracy nie ma obecnie większego ogniska w którymś z nich - mówi dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku, Katarzyna Wysocka.

Przypomnijmy, że od soboty obowiązują nowe ograniczenia. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych uczą się w trybie zdalnym. Dodatkowo dzieci i młodzież pomiędzy godz. 8.00 a 16.00 nie mogą sami przemieszczać się poza domem i spotykać w większych grupach bez opieki dorosłych. Ograniczona została działalność lokali gastronomicznych, które mogą jedynie oferować dania na wynos.
Zmiana dostępu do Izby Przyjęć. Wejście na tyłach ...
„Oszukujecie nas”, czyli samochodowa pielgrzymka d...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.