Malanów: Pyszne pierogi, ludowa muzyka i atrakcje dla mieszkańców- czyli Festyn Tradycji Regionalnej w Dziadowicach – Folwark

Festyn Tradycji Regionalnej w Dziadowicach – Folwark

Pyszne jedzenie, niespodzianki dla całej rodziny i tradycja. Właśnie tym obfitował festyn, który odbył się 21 lipca w Dziadowicach – Folwark w gminie Malanów. Goście bawili się znakomicie. Była muzyka, wyśmienite jadło oraz zabawy dla najmłodszych.

Festyn odbył się na placu przy Świetlicy Wiejskiej. Mieszkańcy przybyli tłumnie, by wspólnie integrować się podczas wspaniałej zabawy. Nie zabrakło występu zespołu ludowego oraz części artystycznej w wykonaniu najmłodszych.

Dzieci mogły wziąć udział w wielu konkursach i zabawach, a smakosze skosztować czegoś pysznego. Tego dnia nawet najbardziej wybredni byli zachwyceni za sprawą pierogów. Specjalnie powołana komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia, bowiem musiała wybrać te najpyszniejsze. Do wyboru były pierogi z kapustą i grzybami, kaszą i serem oraz kapustą i serem. Werdykt ogłosił wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, który poinformował, że wszystkie dania były jednakowo wyśmienite.

Smakosze mieli okazję spróbować zupy, czy słodkich ciast oraz wielu innych dań.

Atrakcji było wiele, a mieszkańcy spędzili wyjątkowo miły czas przy wspólnej zabawie.
fot.M.JAC
Malanów: Bożena Kołek sołtysem od ćwierć wieku. Św...
„Bohemian Rhapsody” i „Narodziny gwiazdy” podczas...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 02 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.